Latvijas šorttrekistiem vietas otrajā desmitā Pasaules kausa posma distancēs

Latvijas šorttreka slidotājs Roberts Zvejnieks sestdien Nīderlandes pilsētā Dordehtā sasniedza 12.vietu 500 metru distancē Pasaules kausa posmā, savukārt Roberts Krūzbergs izcīnīja 15.vietu 1500 metros, liecina organizatoru informācija. Pasaules kausa sacensībās šorttrekisti šosezon cīnās par iespēju startēt Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs.

(papildināts ar Roberta Zvejnieka rezultātu)

Roberts Zvejnieks 500 metru slidojumā netika tālāk par ceturtdaļfinālu, kur savā skrējienā finišēja trešais, bet tālāk tika divi ātrākie. Kārlis Krūzbergs šajā distancē netika tālāk par otro kārtu, bet Reinis Bērziņš startēja tikai pirmajā kārtā. Uzvaru finālā izcīnīja kanādietis Semjuels Žerārs.

Roberts Krūzbergs savā pusfināla skrējienā 1500 metros finišēja piektais. Pa diviem ātrākajiem trīs pusfinālu dalībniekiem sasniedza A finālu, bet trešo un ceturto vietu ieguvēji cīņu turpināja B finālā. Uzvaru galvenajā finālā nodrošināja korejietis Daeheons Hvangs.

Pusfināla skrējiena pirmajā pusē Krūzbergs bija līderis, bet vēlāk pozīcijas zaudēja un distances finišā cīņā par tikšanu finālos nepiedalījās. Pirmais finišu sasniedza Ungārijas šorttrekists Šandors Liu Šaoliņs, bet no ceturtās pozīcijas, kas ļautu tikt B finālā, latvieti šķīra vairāk nekā četras sekundes.

Tālāk par priekšsacīkšu pirmo kārtu 1500 metros netika Roberto Puķītis un Kārlis Krūzbergs. Turpretim Roberts Krūzbergs pirmajā kārtā savā skrējienā bija otrais, nākamajā kārtā - trešais, ar ko pietika, lai otrajā Pasaules kausa posmā pēc kārtas iekļūtu pusfinālā.

Labākais sasniegums 1000 metru distancē Latvijas izlasē bija Zvejnieka, Puķīša un Kārļa Krūzberga iekļūšana otrajā kārtā.

Jau vēstīts, ka 5000 metru stafetē latvieši piektdien ierindojās 10.vietā.

Sezonā pirmajā Pasaules kausa posmā Ungārijā Roberto Puķītis bija septītais 1000 metros, bet Roberts Krūzbergs 1500 metros ieguva 13.vietu.

Pasaules kausa sezonas turpinājumā līdz novembra vidum notiks vēl divi posmi Šanhajā un Seulā. Pēc Pasaules kausa kopvērtējuma rezultātiem noteiks sportistus, kas iegūs tiesības februārī startēt Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Olimpiskās kvalifikācijas rangā katrā distancē sportistam vai stafetes komandai ieskaitīs trīs labākos rezultātus. Olimpiskajās spēlēs startēs pa 32 dalībniekiem 500 metru un 1000 metru distancē, savukārt 1500 metros sievietēm un vīriešiem būs pa 36 dalībniekiem. Stafetē startēs pa astoņām labākajām komandām.