Krūzbergs šorttrekā izcīna 5. vietu Pasaules kausa sacensībās

Latvijas šorttrekists Roberts Krūzbergs sestdien Dienvidkorejā sasniedza 5. vietu Pasaules kausa posmā 1000 metru distances finālā.

Krūzbergs finālskrējiena sākumā pārmaiņus ar kanādieti Stīveni Dibuā turējās vadībā, bet pēdējos apļos savas iespējas labi izmantoja citi sāncenši, un Roberts piecu finālistu konkurencē mērķa līniju šķērsoja pēdējais.

Uzvarēja pasaules čempionāta bronzas medaļnieks Dibuā, aiz sevis trijniekā atstājot mājinieku Daehonu Hvangu un savu tautieti Paskālu Dionu.

Fināls 1000 metru distancē

Priekšsacīkšu pirmajā kārtā Krūzbergs bija ātrākais savā skrējienā un pārvarēja arī nākamo kārtu, kur ar otro vietu skrējienā iekļuva ceturtdaļfinālā. Sarežģītāks Krūzbergam izvērtās ceturtdaļfināls, kur viņš savā skrējienā bija trešais un vienīgais pusfinālā iekļuva pēc hronometra fiksētā rezultāta. Turpretim pusfināla skrējienā Krūzbergs finišēja otrais, nodrošinot dalību galvenajā fnālā.

Otrs Latvijas sportists Reinis Bērziņš 1500 metros aizkļuva līdz pusfinālam, kur palika bez rezultāta un tālāk netika.

Pasaules kausa sezonas ceturtajā posmā svētdien Seulā vēl turpināsies otrās sacensības 1500 metru distancē, kur Bērziņš jau nodrošināja dalību pusfinālā. Krūzbergs pirmajā kārtā saņēma sodu un tālāk netika.

Latvieši 500 metru distancē nestartēja.

Pērnajā sezonā Krūzbergs kļuva par pirmo Latvijas šorttreka sportistu, kas izcīnīja uzvaru Pasaules kausa posmā, paliekot nepārspēts 1000 metros pirmajā posmā Monreālā.