Jēkabpils «Lūši» izcīna Latvijas kausu volejbolā. Spilgtākās epizodes

"Rimi" Olimpiskajā sporta centrā svētdien norisinājās Latvijas kausa fināls volejbolā vīriešiem – par trofeju cīnījās Jēkabpils "Lūši" un "Ezerzeme/Daugavpils Universitāte". Ar 3-0 (25:23, 26:24, 25:20) šo maču aizraujošā cīņā uzvarēja jēkabpilieši, piekto reizi kļūstot par kausa īpašniekiem.

"Esmu ļoti priecīgs, ka esam šeit," pirms spēles atzina daugavpiliešu galvenais treneris Rihards Puķītis. Daugavpiliešiem kā čempioniem esot ļoti liela atbildība un spiediens, tomēr ir vēlme izcīnīt Latvijas kausu, šādi papildināt vēsturisko sasniegumu klāstu. Līdz šim tas vēl neesot izdevies.

Intervija ar Rihardu Puķīti

Pirms spēles "Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans norādīja, ka pusfinālā bija grūta spēle, bet komandas spēlētājiem pašiem ir sevī  jāatrod motivācija finālspēlei. Viņaprāt, to, kurš iegūs kausu, noteiks mazas nianses, bet "Daugavpils" ir sīksta komanda. Obrumans cer, ka spēle aizsniegsies līdz pieciem setiem.

Intervija ar Mārci Obrumanu

Pirmā seta ievadā strauji vadībā izvirzījās "Ezerzeme", tomēr seta vidusdaļā jēkabpilieši aktīvi deldēja rezultāta starpību, pie rezultāta 17:17 izlīdzinot rezultātu, līdz pašā galotnē panāca divu punktu pārsvaru. Un tieši jēkabpilieši izrāva uzvaru pirmajā setā ar 25:23.

1. seta spilgtākās epizodes

Daugavpiliešu spēlētājs Antons Nazarovs atklāja, ka komanda seta vidū izlaidusi pārsvaru. Iespējams, tas arī lielā trokšņa dēļ, ko rada līdzjutēji – spēlētāji nav varējuši viens otru dzirdēt.

Intervija ar Antonu Nazarovu

Otrā seta ievadā "Lūši" jau uzspieda savu spēles stilu un izvirzījās vadībā. Bet seta vidū daugavpilieši izlīdzināja rezultātu. 26:24 – ar šādu rezultātu jēkabpilieši ļoti saspringtā seta galotnē izrāva uzvaru.

2. seta spilgtākās epizodes

"Lūšu" spēlētājs Zigurds Adamovičs LTV pēc 2. seta norādīja, ka puiši nav paguruši un atradīs spēku un emocijas, lai novestu šo spēli līdz uzvarai. Komandai motivators ir Jānis Medenis.

Saruna ar Zigurdu Adamoviču

Spraigi norisinājās arī trešais sets, bet arī tajā ar 25:20 pārāki bija jēkabpilieši.

"Lūšu" spēlētājs Jānis Medenis pēc spēles norādīja, ka daugavpilieši šo kausu nebija pelnījuši. Viņaprāt, komanda, kura nenāk pretim citām brīžos, kad ir daudzi saslimuši spēlētāji, un nav gatavi pārcelt spēles, nav pelnījusi būs par Latvijas kausa īpašnieci. "Sadevām pa pakaļu," norādīja Medenis.

Intervija ar Jāni Medeni

Par uzvaru priecājās jēkabpiliešu treneris Obrumans, nenoliedzot, ka uzvara trijos setos pret čempioniem ir bijis pārsteigums. Komanda spiedusi uz servi, un arī uzbrukuma procents bija pietiekami labs. Treneris norādīja, ka svinības pēc uzvaras nav plānotas.

Pēcspēles intervija ar Mārci Obrumanu

Sestdien pusfinālos "Lūši ar 3-2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:13) sīvā cīņā uzvarēja "RTU/Robežsardze/Jūrmala" vienību, kas Latvijas kausu izcīnīja pērn, savukārt "Ezerzeme/DU" ar 3-0 (25:14 25:17, 25:18) pārspēja "Vecumnieku" volejbolistus.