Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfināla spēlē Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko, kurai 8. jūnijā aprit 20 gadi, aizvadot līdzvērtīgu spēli ar šveicieti Tīmeu Bačinski, sev dzimšanas dienā uzdāvināja pašu labāko dāvanu - iekļūšanu savā karjerā pirmajā "Grand Slam" finālā. Ostapenko ar 7-6 (7:4), 3-6, 6-3 nodrošināja sev uzvaru. Finālspēli, kurā Jeļenai būs jācīnās ar rumānieti Simonu Halepu, sestdien varēs redzēt LTV7 kanālā.

Uzvarot pirmajā setā, bet piedzīvojot zaudējumu otrajā setā, Ostapenko spēja parādīt savu raksturu - uzvarēt trešo setu un iekļūt "Grand Slam" finālā.

Lai arī otrajā setā Ostapenko jau bija sagurusi, trešo viņa iesāka ar jaunu cīņassparu, nodemonstrējot to ar uzvaru pirmajā geimā. Tiesa gan, otrajā Bačinski izlīdzināja rezultātu.

Pēdējā izspēle pirmajā geimā

Pēdējā izspēle otrajā geimā

Trešajā geimā Ostapenko izvirzījās vadībā ar 2-1.

Ceturtajā geimā abas tenisistes jau bija gana nogurušas, taču stiprāku izturību parādīja tieši Jeļena, panākot 3-1.

Lai gan abas sportistes bija jau tiešām nogurušas un pieļāva aizvien vairāk kļūdu, Ostapenko turpināja parādīt raksturu - pēc septītā geima rezultāts 4-3, bet pēc astotā - 5-3. Un devītajā geimā uzvara, kas nodrošināja Jeļenai iekļūšanu finālā.

Septītais geims

Uzvarošais geims

Pusfināla spēles pirmajā setā Ostapenko bija vadībā ar 7-6, bet otro zaudēja ar 3-6.

Šobrīd Ostapenko pasaules rangā ir 47. pozīcijā, bet Bačinski WTA rangā ir 31. vietā.

Savu ceļu uz pusfinālu Ostapenko iesāka ar 4-6, 6-3, 6-2 uzvarētu Luisu Čiriko no ASV. Otrajā kārtā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Riodežaneiro olimpisko čempioni Moniku Puigu no Puertoriko, bet trešajā kārtā ar 6-1, 6-4 bija pārāka pār ukrainieti Ļesju Curenko.

Astotdaļfinālā Ostapenko ar 2-6, 6-2, 6-4 uzvarēja Austrālijas tenisisti Samatnu Stosuru, bet ceturtdaļfinālā ar 4-6, 6-2, 6-2, spītējot lietus gāzēm un to dēļ vairākkārt pārtrauktajai spēlei, bija pārāka pār dānieti Karolinu Vozņacki.