Latvijas tenisistes izcīna uzvaru Billijas Džīnas Kingas kausa mačā pret Turciju

Darja Semeņistaja trešdien Portugālē cieta neveiksmi Latvijas tenisa komandai pirmajā spēlē Billijas Džīnas Kingas kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra mačā pret Turciju. Toties labākas sekmes bija Aļonai Ostapenko, kura otrajā vienspēlē uzvarēja un atjaunoja mačā neizšķirtu, bet dubultspēlē Latvijas duets izcīnīja izšķirošu uzvaru.

Semeņistaja divos setos ar 2-6, 4-6 piekāpās Ipekai Ozai, kura ieņem 196. vietu Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā. Semeņistaja reitingā ierindota 110. vietā.

Savukārt Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 10.) trīs setos ar 2-6, 7-5, 6-3 bija pārāka par Turcijas spēcīgāko tenisisti Zeinepu Sonmezu (WTA 159.).

Dienas noslēgumā izšķirošajā dubultspēlē Ostapenko un Semeņistaja ar 6-1, 6-7 (4-7), 10-7 uzveica Berfu Cengizu un Ipeku Ozu.

Spēles pret turcietēm Latvijas komandai bija izšķiroši svarīgas, lai saglabātu izredzes nodrošināt vietu pārspēļu grupā. Latvijas komanda apakšgrupā ieņēma otro vietu aiz visos mačos uzvarējušajām nīderlandietēm.

Kapteiņa Adriana Žguna vadītā Latvijas komanda pirmajos divos mačos apakšgrupā pārspēja portugālietes (3:0), bet zaudēja Nīderlandei (1:2).

Apakšgrupas uzvarētājas nodrošināja vietu pārspēlēs, kur varēs pretendēt prestižākajā valstu turnīrā pakāpties augstākā līmenī. Otro vietu trijās apakšgrupās ieguvušās komandas izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot ceturto vienību, kas arī nopelnīs vietu pārspēlēs. Latvijas tenisistēm konkurentes būs dānietes un grieķietes.

Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņa ir prestižākais tenisa turnīrs sieviešu nacionālajām komandām. Turnīrs Oeirašā risinās brīvdabas kortos ar māla segumu.