Francijas atklātā čempionāta pusfināla spēles pirmajā setā ceturtdien līdzvērtīgā spēlē ar 7-6 Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko uzvarēja Šveices tenisisti Tīmea Bačinski. Zīmīgi, ka abām tenisistēm tieši 8. jūnijā ir dzimšanas diena – Jeļenai paliek 20 gadu, bet šveicietei Bačinski – 28. Ostapenko jau šī ir dāvana, tā kā viņa ir kļuvusi par pirmo Latvijas tenisisti, kura iekļuvusi “Grand Slam” turnīra vienspēļu pusfinālā.

Abas tenisistes līdz šim nebija aizvadījušas savstarpējas spēles. Cīņa starp jubilārēm iesākās nervozi. Divi pirmie geimi bija Bačinski zīmē.

Pēc pirmajiem diviem geimiem vadībā Bačinski

Trešajā geimā Ostapenko ar breiku panāca jau 1-2 un manāmi atdzīvojās.

Ostapenko panāk 1:2

Pēc brīža Jeļena panāca jau 2-2.

Taču Ostapenko pieļāva kļūdas, kā rezultātā vadībā izvirzījās šveiciešu tenisiste.

Bačinski pieļāva divas kļūdas, un rezultāts atkal izlīdzinājās 3:3.

Ostapenko sestajā geimā efektīvi nospēlē uzbukumā

Bet septītajā geimā jau vadībā izvirzījās Ostapenko 4-3.

Ostapenko izvirzās vadībā ar 4-3

Pēc tam medicīniskā pauze – Bačinski traumējusi labo kāju, kas jau iepriekš bijusi operēta.

Medicīniskā pauze izsita no līdzsvaru arī Ostapenko - Jeļena pieļāva dubultkļūdu un vēl vienu kļūdu, kā rezultātā astotais geims zaudēts, un Bačinski panāca 4-4. Un arī devītais geims zaudēts.

Medicīniskā pauze izsit no līdzsvara Latvijas tenisisti

Desmitajā geimā Jeļena nepadevās un spēja atgriezties ritmā, panākot 5-5.

Divas breikbumbas, laba spēle, un 11. geimu uzvarēja Ostapenko.

Teicams Ostapenko uzbrukums 11. geimā

Nākamais geims pagāja Šveices tenisistes zīmē.

Rādot brīnišķīgu sniegumu, Ostapenko spēja parādīt raksturu un uzvarēt šo saspringto setu ar 7-6.

Ostapenko - Bačinski 7-6 pirmajā setā

Šobrīd Ostapenko pasaules rangā ir 47. pozīcijā, bet Bačinski WTA rangā ir 31. vietā.

Savu ceļu uz pusfinālu Ostapenko iesāka ar 4-6, 6-3, 6-2 uzvarētu Luisu Čiriko no ASV. Otrajā kārtā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Riodežaneiro olimpisko čempioni Moniku Puigu no Puertoriko, bet trešajā kārtā ar 6-1, 6-4 bija pārāka pār ukrainieti Ļesju Curenko.

Astotdaļfinālā Ostapenko ar 2-6, 6-2, 6-4 uzvarēja Austrālijas tenisisti Samatnu Stosuru, bet ceturtdaļfinālā ar 4-6, 6-2, 6-2, spītējot lietus gāzēm un to dēļ vairākkārt pārtrauktajai spēlei, bija pārāka pār dānieti Karolinu Vozņacki.