Tenisistes Ostapenko mača turpinājumu Prāgā tumsas dēļ pārceļ uz piektdienu

Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko Prāgas WTA "International" sērijas turnīra ceturtdaļfināla duelis ar viņas vienaudzi Anu Konjuhu ceturtdien tumsas dēļ trešajā setā tika pārtraukts un pārcelts uz piektdienu.

Ostapenko un Konjuhas duelis būs otrais pēc nozīmes galvenajā turnīra kortā un sāksies ne ātrāk par plkst.14 pēc Latvijas laika. Šī ceturtdaļfināla uzvarētājai nākamais mačs - pusfināls - sāksies apmēram stundu pēc šīs spēles beigām.

Ostapenko un Konjuhas mača pārtraukšanas brīdī rezultāts bija 3-6, 6-4, 1-1, līdz ar to duelis piektdien tiks atsākts no trešā seta trešā geima, kurā servēs Latvijas tenisiste.

Pirmā seta sākumā abas tenisistes apmainījās lauztām servēm, turklāt Konjuha Ostapenko nobreikoja "tīri". Daudz smagāki bija nākamie divi geimi, kuros katrā bija pa 12 izspēlēm, bet uzvaras izcīnīja servētājas. Piektajā geimā Ostapenko otro reizi lauza Konjuhas servi, taču nākamajā geimā horvātiete revanšējās. Tāpat Ostapenko zaudēja savu nākamo servi, nonākot iedzinējos ar 3-5. Devītajā geimā Latvijas tenisiste neatguva zaudēto un setā piekāpās ar 3-6.

Otro setu Ostapenko iesāka ar zaudētu servi, taču ceturtajā geimā viņa nobreikoja pretinieci, panākot neizšķirtu 2-2. Piektajā geimā Konjuha tika pie breikbumbas, taču Latvijas tenisiste savu servi nosargāja. Arī mākamajos četros geimos uzvarēja servētājas, bet desmitajā geimā Ostapenko vēlreiz lauza horvātietes servi un setu uzvarēja ar 6-4.

Trešā seta sākumā Ostapenko viegli uzvarēja savu servi, bet otrajā geimā viņa tika pie breikbumbas, taču to nerealizēja, Konjuhai panākot neizšķirtu. Pēc diviem geimiem mačs tumsas dēļ tika pārtraukts un pārcelts uz piektdienu.

Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Ostapenko, kura pasaules rangā ir 50.vietā, Prāgas turnīru sāka ar 6-4, 6-3 uzvarot ranga 44.vietā esošo ukrainieti Ļesju Curenko, kas zaudēja sestajā mačā pēc kārtas, savukārt otrās kārtas cīņā viņa ar 5-7, 6-3, 7-6 (7:5) pieveica bijušo pasaules ranga līderi Karolīnu Vozņacki no Dānijas, kura šobrīd ir planētas 11.rakete. Ostapenko dueļos ar Vozņacki uzvarēja trešo reizi trīs savstarpējās cīņās.

Tikmēr Konjuha, kura planētas rangā ir 33.vietā, bet turnīrā ir izlikta ar septīto numuru, pirmajā kārtā ar 6-2, 6-2 uzveica mājinieci Janu Čepelovu, kura rangā ir 85.vietā, bet pēc tam otrās kārtas cīņā ar 6-4, 7-6 (7:2) pārspēja planētas 115.raketi čehieti Markētu Vondrušovu, kura dalībai pamatturnīrā saņēma speciālo ielūgumu jeb "wild card".

Ostapenko par ceturtdaļfināla sasniegšanu ir nopelnījusi 60 WTA vienspēļu ranga punktus.

Pusfinālā šī dueļa uzvarētāja spēkosies ar ranga 58.numuru Kristīnu Plīškovu, kura ceturtdaļfinālā ar 6-7 (5:7), 6-4, 6-2 pārspēja brazīlieti Beatrīsu Hadadu Maju, kura rangā atrodama 144.pozīcijā. Tikmēr par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Barbora Zahlavova Strīcova un Mona Bartela.

Abas tenisistes, kurām ir 19 gadi, pieaugušo turnīros tikušās divas reizes un abos mačos, kas notika pērn, uzvarējusi Konjuha. Viņa guva panākumu Sanantonio notikušā turnīrā ar 7-5, 6-4, kā arī pērn šī paša Prāgas turnīra pirmajā kārtā, kad serbiete bija pārāka ar 5-7, 6-2, 6-1.

Savukārt junioru vecumā abas tenisistes spēkojās četras reizes, bet Ostapenko tikai vienā mačā izcīnīja uzvaru.

Konjuha šo sezonu sāka ļoti labi, aizkļūstot līdz Oklendas WTA "International" turnīra finālam, kā arī februārī sasniedzot Dubaijas WTA "Premier" turnīra ceturtdaļfinālu. Pēc tam gan sekoja neveiksmju sērija, jo Prāgā serbiete pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Pērno gadu Konjuha noslēdza ranga 48.vietā, bet šosezon martā spēja pakāpties līdz 31.vietai, kas ir viņas karjeras rekords. Serbietei līdzšinējā karjerā ir izdevies izcīnīt vienu WTA raudzes turnīru uzvarētājas titulu, pirms diviem gadiem uz zāles seguma triumfējot sacensībās Notingemā.

Ostapenko šo turnīru sagaidīja labā noskaņojumā, jo viņa vēl tikai svētdien pāri ar pieredzējušo amerikānieti Rakelu Atavo triumfēja Štutgartes WTA "Premier" sērijas turnīra dubultspēļu sacensībās.

Tāpat Ostapenko veiksmīgi māla sezonu iesākusi arī vienspēlēs, jo aprīļa sākumā sasniedza Čārlstonas turnīra finālu, kurā gan piedzīvoja fiasko pret savu vienaudzi Darju Kasatkinu no Krievijas, zaudējot ar 3-6, 1-6. Pēc tam viņa izcīnīja arī trīs uzvaras Štutgartes sacensību kvalifikācijā, bet pamatturnīra pirmajā kārtā ļoti sīvā cīņā ar 6-7 (3:7), 6-7 (3:7) zaudēja ASV dāmu tenisa ceturtajai raketei Koko Vandevejai. Skaitot arī ceturtdaļfināla sasniegšanu Prāgā, viņa šosezon uz māla seguma laukumiem izcīnījusi desmit uzvaras 12 mačos, lai gan līdz šai sezonai Ostapenko uz šī seguma WTA turnīru pamatsacensībās bija guvusi vien divus panākumus un abus pērn Romas "Premier" turnīrā.

Šosezon WTA pamatturnīros Ostapenko ir izcīnījusi 15 uzvaras 24 mačos, gada sākumā sasniedzot arī Oklendas "International" turnīra pusfinālu, bet Austrālijas atklātajā čempionātā tiekot līdz trešajai kārtai, kas viņai "Grand Slam" turnīros vēl nebija izdevies.

Pērn Prāgas turnīrā Ostapenko zaudēja jau pirmajā kārtā, bet debiju šajās sacensībās tenisiste piedzīvoja vēl sezonu iepriekš, apstājoties kvalifikācijas izšķirošajā kārtā, savukārt Konjuha iepriekšējos divos gados šajā turnīrā ir tikusi līdz otrajai kārtai.