Japānas tenisiste Osaka triumfē arī Austrālijas atklātajā čempionātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 3 mēnešiem.

Otrajā "Grand Slam" turnīrā pēc kārtas nepārspēta palika Japānas tenisiste Naomi Osaka, kura sestdien Austrālijas atklātā čempionāta finālā trīs setos ar 7-6 (7-2), 5-7, 6-4 uzveica čehieti Petru Kvitovu, liecina rīkotāju informācija. Uzvara ļaus Osakai pirmdien kļūt par pirmo japānieti pasaules ranga virsotnē.

Pērn Osaka triumfēja ASV atklātajā čempionātā un 21 gadu vecā spēlētāja spēja atkārtot panākumu arī Melburnā, kur iepriekš cīņā par ceturtdaļfinālu pārspēja Latvijas pirmo raketi Anastasiju Sevastovu.

Otrajā setā Osaka neizmantoja trīs mačbumbas čehietes servē, kas palīdzēja Kvitovai atgūties un panākt neizšķirtu 5-5. Kvitova bija pārāka otrā seta galotnē, tomēr trešajā setā tikpat veiksmīgi turpināt nespēja. Uzvara finālā Kvitovai ļautu pirmoreiz kļūt par pasaules ranga līderi.

Divkārtējā Vimbldonas čempione Kvitova, kopš 2016.gada decembrī laupītājs uzbrukumā ar nazi viņai nopietni savainoja roku, pirmo reizi spēlēja "Grand Slam" līmeņa finālā. Līdz šim pēdējo panākumu Vimbldonā viņa guva 2014.gadā.

Vīriešu vienspēļu finālā svētdien tiksies pasaules rangā divās augstākajās pozīcijās ierindotie spēlētāji Serbijas tenisists Novaks Džokovičs un spānis Rafaels Nadals.