Gulbis Sanktpēterburgā izcīna vietu ceturtdaļfinālā (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Ar sesto numuru Sanktpēterburgas turnīrā izliktais Ernests Gulbis ceturtdien otrajā kārtā trijos setos ar 6-3, 1-6, 6-3 uzvarēja Igaunijas tenisistu Jurgenu Zopu un iekļuva ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Gulbja nākamais pretinieks būs Spānijas spēlētājs Roberto Bautista Aguts, kurš ar 2-6, 6-1, 7-6 (7-5) pārspēja krievu Jevgēņiju Donskoju.

(papildināts ar Ernesta Gulbja nākamo pretinieku)
Ar sesto numuru izliktais Gulbis cīņā pret savu 25 gadus veco vienaudzi bija izteikti pārāks pirmajā un trešajā setā, taču otro setu aizvadīja neveiksmīgi.

Pirmajā setā Gulbis izvirzījās vadībā ar 5-1 un servēja, taču punktu ļāva gūt pretiniekam. Galotne tādēļ izvērtās spraigāka, tomēr nākamajā savā servē Gulbis nodrošināja uzvaru setā. Taču otrajā setā Zops bija pārāks visos spēles elementos, un Gulbim ceturtajā geimā pēc trīs breikbumbu nerealizēšanas nepalīdzēja arī raketes salaušana. Zops apliecināja, ka ne velti pirms gada pasaules rangā bija astotajā desmitā, taču vēlāk pozīcijas reitingā viņš zaudēja un noslīdēja pašlaik uz 302.vietu, jo pusgadu izlaida traumas dēļ.

Pasaules rangā 36.vietā ierindotais Gulbis, maksimāli koncentrējies, sāka trešo setu. Ar vienu punktu pretinieka servē Gulbis ieguva 3-0 pārsvaru un noturēja to līdz cīņas beigām. Pēdējā geimā Gulbim bija trīs mačbumbas, no kurām otro viņš realizēja.

Pēc cīņas Gulbis intervijā rīkotājiem teica, ka visu spēli aizvadīja no aizsardzības, jo nejūt tik labi kortu, lai varētu spēlēt sev ierastā stilā. Neveiksmīgo otro setu Gulbis izskaidroja ar Zopam izdevušos spēles posmu, kad igaunis maz kļūdījās. Nākamajā kārtā Gulbis labprātāk būtu ticies ar Donskoju, bet iespēja spēlēt pret ranga 62.vietas īpašnieku Bautistu Agutu viņam nešķita pievilcīga. Teorētiski Gulbja pretinieks trešajā kārtā varēja būt Janko Tipsarevičs, taču ar trešo numuru izliktais serbs jau pirmajā cīņā zaudēja Bautistam Agutam.

Sanktpēterburgas turnīrā, kur tenisisti cietā seguma laukumā sadalīs 456 000 dolāru balvu fondu, uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Gulbis ar 6-0, 6-1 ātri pārspēja Krievijas tenisistu Mihailu Jelginu , kurš vienspēlēs pasaules rangā ir tuvāk pirmā tūkstoša beigām, un Sanktpēterburgā spēlēja ar rīkotāju īpašu ielūgumu.