Gulbis ar trešo uzvaru Sanktpēterburgā pārliecinoši iekļūst pusfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Ernests Gulbis Sanktpēterburgas turnīra trešajā kārtā piektdien stundas laikā ar 6-1, 6-2 pārliecinoši pieveica Spānijas tenisistu Roberto Bautistu Agutu un nodrošināja vietu pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Turnīrā ar sesto numuru izliktā Gulbja nākamais pretinieks būs ranga otrā simta spēlētājs polis Mihals Pšisjenžnijs.

Pasaules rangā 62.vietas īpasnieks Bautista Aguts trešās kārtas cīņā nespēja izrādīt Gulbim līdzvērtīgu pretestību un pirmajā setā pirmo geimu uzvarēja, kad Latvijas tenisists jau bija priekšā ar 5-0. Uz brīdi spēkos līdzīgāka cīņa bija otrā seta sākumā, taču Gulbis ar breiku panāca 3-1, un šķietami pagurušais Bautista Aguts turpinājumā nespēja sarežģīt Latvijas tenisista ceļu uz uzvaru, lai gan pirmajā kārtā spānis pieveica ar trešo numuru izlikto Serbijas tenisistu Janko Tipsareviču.

Pārliecību par sevi Gulbis apliecināja pēc spēles intervijā rīkotājiem, gūto uzvaru nosaucot par pārliecinošu. "Biju labāks visos elementos," gandarījumu par cīņas iznākumu neslēpa Gulbis. Viņš paironizēja par pretinieka iebildumiem pret it kā skaļo apavu čīkstēšanu. "Pēdējā setā zaudē ar 2-5 un saka, ka es traucējot uzņemt serves.. sāk izlekt," piebilda uzvarētājs.

Uzvarētā pretinieka spēli Gulbis nosauca par vienveidīgu un bez talanta dzirksts, taču 36.vietas īpašnieks bija apmierināts ar savu pašsajūtu. "Fiziski labi jūtos, un tas ir galvenais. Īpašu brīnumu šodien nebija," atzina Latvijas tenisists.

Pasaules rangā 112.vietā ierindoto Pšisjenžniju Gulbis raksturoja kā zināmu pretinieku, pret kuru ir spēlēts gan iepriekš, gan treniņā jau Sanktpēterburgā. Pšisjenžnijs vietu pusfinālā piektdien nopelnīja ar uzvaru pār turnīra septīto raketi Čehijas tenisistu Lukašu Rosolu (7-6 (9-7), 1-6, 6-3).

Otrā pusfinālā tiksies spānis Gilermo Garsija-Lopess un Portugāles tenisists Žoau Souza.

Jau vēstīts, ka divās pirmajās kārtās Gulbis Sanktpēterburgā ātri sagrāva mājinieku Mihailu Jelginu, kā arī trijos setos pieveica Igaunijas spēlētāju Jurgenu Zopu.

Sanktpēterburgas turnīrā, kur tenisisti cietā seguma laukumā sadalīs 456 000 dolāru balvu fondu, uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu.