Ostapenko atgūstas par vēlu, zaudē ASV atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko otrdien Ņujorkā neveiksmīgi sāka ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu pret Koko Gofu un pēc ātri zaudēta pirmā seta turpinājumā arī spraigākā cīņā vairs nespēja ko glābt, noslēdzot dalību sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīrā.

Cīņā par vietu pusfinālā Ostapenko divos setos ar 0-6, 2-6 piekāpās mājiniecei Koko Gofai, kura turnīrā ir izlikta ar sesto numuru un ieņem sesto pozīciju arī Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā.

Aļonas Ostapenko un Koko Gofas spēles epizodes

Gofai izdevās teicams spēles sākums, 19 gadus vecajai amerikānietei ar divu breiku pārsvaru izvirzoties vadībā 3-0. Ostapenko pirmajos trijos geimos pieļāva 10 nepiespiestas kļūdas, kortā dominējot viņas pretiniecei. Gofai pietika ar nepilnām 15 minūtēm, lai nodrošinātu 4-0 pārsvaru. Mazliet spraigāka cīņa izvērtās piektajā geimā, tomēr Aļonai nebija īsti ko likt pretim sāncensei, kura uzvaru pirmajā setā nodrošināja 20 minūtēs, atstājot Latvijas tenisisti sausā.

Otrā seta sākumā Aļonu atbalstīja līdzjutēji tribīnēs, tomēr arī tas nepalīdzēja izvairīties no punkta zaudēšanas savas serves geimā. Visbeidzot otrajā geimā Ostapenko nospēlēja gan agresīvāk, gan precīzāk un ar breiku atjaunoja neizšķirtu. Jau pavisam citas spriedzes spēlē Gofa spēja izvirzīties vadībā 3-1 un sarežģītajā sestajā geimā nosargāja breika pārsvaru. Jau mazliet vieglākā turpinājumā amerikāniete tika pie punkta Aļonas servē un palielināja pārsvaru līdz 5-2. Servējot par uzvaru mačā, Gofa atguvās pēc neveiksmīga geima sākuma un, lai gan nerealizēja divas mačbumbas, savu trešo iespēju vairs garām nepalaida.

Aļonai iepriekš labākais panākums ASV atklātajā čempionātā bija trīsreiz sasniegta trešā kārta.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko savu krājumu papildināja ar 430 reitinga punktiem, kas viņai ļaus rangā pakāpties apmēram uz otrā desmita vidu.

Ranga 21. vietas īpašniece Ostapenko "US Open" bija izlikta ar 20. numuru. Iepriekš viņas rēķinā bija uzvaras pār itālieti Jasmīnu Paolīni (WTA 35.), neitrālā statusā spēlējušo Elinu Avanesjanu (WTA 66.) un amerikānieti Bernardu Peru (WTA 72.), kā arī pasaules ranga līderi Polijas tenisisti Igu Švionteku.

Tenisa sezonas pēdējais "Grand Slam" turnīrs Ņujorkā cietā seguma laukumos risināsies līdz 10. septembrim, nodrošinot dalībniekiem 65 miljonu dolāru balvu fondu.