Jaunais skeletonists Netlaus izcīna piekto vietu Eiropas kausa sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas jaunais skeletonists Krists Netlaus piektdien izcīnīja piekto vietu Kēnigsē trasē Vācijā notikušajās Eiropas kausa sezonas piektajās sacensībās.

Pirmajā braucienā latvietis uzrādīja piekto ātrāko laiku, bet otrajā bija astotais.

Divu braucienu summā Netlaus ieņēma piekto vietu, sacensību uzvarētājam Dominikam Radijam zaudējot 1,51 sekundi. Aiz Radija sekoja vēl trīs vācu skeletonisti, bet Netlauam līdz goda pjedestālam pietrūka 0,63 sekundes.

Tikmēr Krisapts Zeila pirmajā braucienā bija devītais, bet otrajā braucienā uzrādīja 13.ātrāko laiku, summā uzvarētājam zaudējot 2,50 sekundes un ieņemot desmito vietu.

Kopumā uz starta izgāja 43 sportisti, bet otrajam braucienam kvalificējās pirmā brauciena 20 labākie sportisti.

Tikmēr dāmu sacensībās Dārta Zunte pirmajā braucienā bija 12., bet otrajā braucienā atkrita uz 13.pozīciju, sacensību uzvarētājai Tamārai Zērai divu braucienu summā zaudējot 3,24 sekundes.

Savukārt Paula Lāce piektdienas sacensībās nepiedalījās.

Dāmu sacensībās uz starta izgāja 29 dalībnieces.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdien Netlaus izcīnīja ceturto vietu, Zeila ierindojās 12.vietā, Zunde ieņēma 11.pozīciju, kamēr Lāce pirmajā braucienā nefinišēja.

Eiropas kauss ir trešais spēcīgākais līmenis skeletonā. Paralēli Kēnigsē notiek arī otrā spēcīgākā līmeņa Starpkontinentālā kausa sezonas ceturtās sacensības, kurās Latviju pārstāv Ivo Šteinbergs.

Vadošie skeletonisti gatavojas Pasaules kausa sezonai, kas decembra ievadā sāksies Vistleras trasē Kanādā. Nākamgad Pasaules kausā cer debitēt arī Šteinbergs, bet jaunajiem skeletonistiem šosezon galvenās sacensības būs Siguldā gaidāmais pasaules junioru čempionāts.

Kā vēstīts, sezonas pirmās Eiropas kausa sacensības pirms divām nedēļām risinājās Siguldas trasē. Tajās vīriem dubultuzvaru guva Šteinbergs un Netlaus, bet dāmu vidū startēja vienīgi Zunte, izcīnot astoto vietu.