Pasaules čempionāta spēle Latvija - Krievija 0:4 (spēle beigusies)

Latvijas hokeja valstsvienība pirmdien Maskavā pasaules čempionāta spēlē pret mājinieci Krievijas izlasi zaudēja ar 0:4, liecina organizatoru informācija. Krievijas hokejisti divas ripas iemeta otrajā trešdaļā un trešajā periodā panāca četru vārtu pārsvaru.

Vārtos Elvim Merzļikinam darba netrūka, tomēr Latvijas vārtsargs pirmajā trešdaļā nospēlēja ļoti droši un pārliecinoši. Lai gan vairāk ripu pārvaldīja Krievijas izlase, dažas iespējas uzbrukumā radīja arī Latvijas valstsvienība.

Uzreiz pēc pārtraukuma spēcīgs Artēmija Panarina metiens no laukuma malas Merzļikinam izrādījās netverams. Vēl līdz trešdaļas vidum krievi pārsvaru divkāršoja, kad mājinieku īsu saspēli ap vārtiem ar metienu tukšā stūrī pabeidza Jevgēņijs Dadonovs. Neveiksmīgs trešdaļas turpinājums izvērtās uzbrucējam Mikam Indrašim, kuru ar kājas triecienu pa ceļgalu savainoja Aleksejs Jemeļins un tika noraidīts līdz spēles beigām. Latvijas izlase vairāk nekā piecas minūtes spēlēja skaitliskā vairākumā, tostarp vairāk nekā minūti piecatā pret trijiem, tomēr ripu iedabūt Sergeja Bobrovska vārtos neizdevās.

Laukuma saimnieki pēdējās trešdaļas astotajā minūtē panāca 3:0, kad Vadims Šipačovs vārtu priekšā ievirzīja ripu tīklā. Ātri ripa arī ceturto reizi nonāca Latvijas vārtos, tomēr tiesneši pēc ilgas ieraksta skatīšanās pārliecinājās, ka Sergejs Mozjakins ripu vārtos ievirzīja ar slidu. Divarpus minūtes pirms beigu svilpes Krievija tomēr izmantoja skaitlisko vairākumu un Panarins guva savus otros vārtus spēlē.

Izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs spēlei nepieteica uzbrucēju Ronaldu Ķēniņu, kurš izcieš sodu par pārkāpumu iepriekšējā spēlē, kā arī aizsargu Ralfu Freibergu.

Latvijas izlasei Maskavā ir arī savi atbalstītāji, tiesa, tālāk no arēnas fani Krievijas galvaspilsētas mēroga dēļ nav pamanāmi.

Krievijas izlase turnīra tabulā bija augstāk nekā Latvija, jo pēc zaudējuma Čehijai (0:3) un uzvaras pār Kazahstānu (6:4) bija iekrājusi trīs punktus. Latvijas izlase pēc pamatlaika zaudēja Zviedrijai (1:2) un Čehijai (3:4), kas komandai nodrošināja divus punktus.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei trešdien jādodas laukumā pret Šveici, piektdien - pret Dāniju un sestdien pret Kazahstānu, kā arī 17.maijā jāspēlē pret Norvēģiju. Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.