Latvijas studenti pasaules universiādē pēcspēles metienos uzveic arī Čehijas hokejistus

Otro panākumu pasaules universiādes hokeja turnīrā svētdien ASV guva Latvijas studenti, ar 4:3 pēcspēles metienos pārspējot Čehiju, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājiem divus vārtus pamatlaikā guva Rihards Liģis, kurš realizēja arī izšķirošo pēcspēles metienu. Viens vārtu guvums pamatlaikā Kaspara Ziemiņa rēķinā.

Liģis pirmajā trešdaļā nodrošināja divu vārtu pārsvaru, savukārt čehi otrajā periodā panāca izlīdzinājumu, bet Ziemiņš vēlreiz izvirzīja latviešus vadībā. Pamatlaikā uzvaru gan neizdevās noturēt, jo pēdējās trešdaļas vidū čehi guva trešos vārtus.

Pagarinājumā vārti netika gūti, savukārt pēcspēles metienos Mariuss Bajaruns-Galejs nosargāja Latvijas vārtus neskartus, turpretim ripu čehu vārtos raidīja Liģis un Ziemiņš.

Grupas kārtā Latvijas hokejistiem vēl atlikušas spēles 17. janvārī pret Kanādu un 19. janvārī pret Zviedriju.

Jau vēstīts, ka Leikplesidā notiekošajā pasaules ziemas universiādē Latvijas studenti pirmajā spēlē zaudēja Japānai, bet nākamajā mačā pagarinājumā uzveica Ukrainas izlasi.

Universiādes hokeja turnīrā startē 12 izlases, kas sadalītas divās grupās. Pusfinālā iekļūs katras grupas divas labākās komandas. Galvenā trenera Ģirta Ankipāna vadītajā Latvijas studentu izlasē ir iekļauti 22 hokejisti – divi vārtsargi, seši aizsargi un 14 uzbrucēji.

Savukārt Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska svētdien universiādē finišēja 10.vietā. Pēc īsās programmas Kučvaļska bija septītā, taču izvēles programmā ierindojās 11.vietā un summā ar 151,67 punktiem noslēdza pirmo desmitu. Uzvarēja Starptautiskās Slidošanas federācijas (ISU) "Grand Prix" finālsacensību čempione japāniete Mai Mihara ar 221,18 punktu guvumu.

Studenti universiādē sacenšas 12 sporta veidos, sacensībām Leikplesidā risinoties līdz 23. janvārim.