Latvijas hokeja izlase neizmanto iespējas un zaudē Krievijai

Latvijas valstsvienība pirmdien pasaules čempionātā Maskavā neizmantoja iespējas skaitliskā vairākuma izspēlē un ar 0:4 zaudēja mājiniekiem Krievijas hokejistiem, liecina organizatoru informācija. Pirmo reizi trijās spēlēs turnīrā Latvijas uzbrukums palika tukšā, ko veicināja Sergeja Bobrovska pārliecinošā darbība mājinieku vārtos.

(papildināts pēc visu dienas spēļu noslēguma)
Divus vārtus Krievijas izlase guva otrajā periodā un vēl divas reizes vārtsargu Elvi Merzļikinu pārspēja pēdējā trešdaļā. Par labāko Latvijas izlasē atzina Andri Džeriņu, bet Krievijai - divu vārtu autoru Artēmiju Panarinu, kurš asistēja arī abu pārējo vārtu guvumā.

Merzļikins pirmajā trešdaļā nospēlēja ļoti pārliecinoši, radot drošības sajūtu un nosargājot bezvārtu neizšķirtu arī divās minūtēs, kad komanda cīnījās mazākumā. Lai gan vairāk ripu pārvaldīja Krievijas izlase, tā uzbrukumos spēlēja visai apdomīgi, cenšoties neiekrist aizsardzībā. Vairākas iespējas uzbrukumā radīja arī Latvijas valstsvienība.

Taču jau otrās trešdaļas sākumā Krievija izvirzījās vadībā, kad spēcīgs Panarina metiens no laukuma malas Merzļikinam izrādījās netverams. Vēl līdz trešdaļas vidum krievi pārsvaru divkāršoja, kad mājinieku īsu saspēli ap vārtiem ar metienu tukšā stūrī pabeidza Jevgēņijs Dadonovs. Neveiksmīgs trešdaļas turpinājums izvērtās uzbrucējam Mikam Indrašim, kuru ar kājas triecienu pa ceļgalu savainoja Aleksejs Jemeļins un tika noraidīts līdz spēles beigām.

Latvijas izlase piecas minūtes spēlēja skaitliskā vairākumā tomēr ripu iedabūt Bobrovska vārtos neizdevās un metienu nebija daudz. Iespējas bija gan Kasparam Daugaviņam, kurš no asa leņķa trāpīja pa vārtu rāmi, gan Robertam Bukartam, kura mesto ripu Bobrovskis pamanījās atvairīt.

Indrašis trešajā periodā atgriezās laukumā un izrāvās arī vienatnē pret Bobrovski, tomēr nepaspēja ērti apstrādāt ripu. Turpretim laukuma saimnieki trešdaļas astotajā minūtē panāca 3:0, kad Vadims Šipačovs vārtu priekšā ievirzīja ripu tīklā. Ātri ripa arī ceturto reizi nonāca Latvijas vārtos, tomēr tiesneši pēc ilgas ieraksta skatīšanās pārliecinājās, ka Sergejs Mozjakins ripu vārtos ievirzīja ar slidu, un rezultāts nemainījās.

Pie arēnas Latvijas fanu noskaņojums bija optimistisks arī situācijā, kad rezultāts kļuva 0:3, no Maskavas ziņoja LTV korespondente Olga Dragiļeva. Turklāt fanu zonā, ja notiktu līdzjutēju sacensības, Latvijas fani uzvarētu. Tur bija sajūta, ka spēle risinātos “Arēna Rīgā”, nevis Maskavā. Draudzīga atmosfēra valdīja fanu teltī, kur arī Krievijas līdzjutēji aplaudēja Latvijas izlases vārtsarga sniegumam un sauca viņu par varoni.

Nevainojami vārtos gan darbojās arī Bobrovskis, liedzot Latvijas hokejistiem samazināt rezultāta starpību. Tuvojoties spēles beigām, Latvijas izlase gandrīz divas minūtes spēlēja sešatā pret trim, jo Krievijai bija divi noraidītie, savukārt Merzļikinu aizstāja laukuma spēlētājs. Arī šādā formātā tikt pie vārtu guvuma neizdevās, turpretim mājinieki divarpus minūtes pirms beigu svilpes izmantoja skaitlisko vairākumu un Panarins guva savus otros vārtus spēlē.

Pirmajās divās spēlēs Latvijas izlase pēc pamatlaika zaudēja Zviedrijai (1:2) un Čehijai (3:4), turpretim krievi zaudēja čehiem (0:3) un uzveica Kazahstānu (6:4).

Vēl pirmdien Maskavā čehi ar 4:2 uzveica Zviedrijas izlasi, bet Sanktpēterburgā uzvaras guva Kanāda un Somija. Pašreizējie čempioni kanādieši ar 8:0 sagrāva Baltkrieviju, savukārt Somijas valstsvienība ar 3:2 bija pārāka par ASV izlasi.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei trešdien jādodas laukumā pret Šveici, piektdien - pret Dāniju un sestdien pret Kazahstānu, kā arī 17.maijā jāspēlē pret Norvēģiju. Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.