Kaimiņu cīņā Latvijas hokejisti duelī pret ASV tieksies uz ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja izlase sestdien pret ASV aizvadīs piekto spēli pasaules čempionātā un cīnīsies par ceturto uzvaru, lai pārliecinošāk bruģētu ceļu uz ceturtdaļfinālu. Abas komandas grupas turnīra tabulā ir kaimiņos, jo iekrājušas pa deviņiem punktiem un atpaliek tikai no līderes Krievijas, kā arī Zviedrijas, kas aizvadījusi vienu spēli vairāk. Spēle sāksies plkst. 13.15 pēc Latvijas laika.

Trīs kārtas pirms grupu kārtas noslēguma Latvijas izlasei ir labas pozīcijas tikšanai ceturtdaļfinālā, tomēr arī ar uzvaru spēlē pret ASV, kam gandrīz viss sastāvs nokomplektēts no Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem, iekļūšanai izslēgšanas spēlēs vēl var nepietikt, ja ar nelabvēlīgu rezultātu beigsies konkurentu savstarpējās cīņas, un pēdējā grupas mačā latviešiem neizdotos pieveikt Vāciju.

Jau zināms, ka Latvijas izlases vārtos sestdien nemainīgi stāsies Elvis Merzļikins, aizvadot jau savu piekto spēli turnīrā. Merzļikins piektdien uzstāja uz savu dalību komandas treniņā, lai gan treneris Bobs Hārtlijs bija plānojis ļaut viņam atpūsties. Precīzs laukuma spēlētāju sastāvs kļūs zināms pēc rīta treniņa, tomēr sagaidāms, ka krasu pārmaiņu komandā nebūs.

Sapņu scenārijs Latvijas izlasei sestdien būtu uzvara pār ASV, kam sekotu Slovākijas zaudējums spēcīgajai Krievijas izlasei un Vācijas neveiksme pret Itāliju. Tas ļautu Latvijas hokejistiem jau divas kārtas pirms grupas turnīra noslēguma garantēt dalību ceturtdaļfinālā.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējums Zviedrijai (0:2). Latvijas valstsvienība čempionātu turpinās sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionātos ASV un Latvijas izlases tikušās 12 reizes, 11 no tām pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Vienu reizi abas valstsvienības mērojās spēkiem olimpiskajās spēlēs 2006. gadā Turīnā. Kopumā Latvijas izlase izcīnījusi trīs uzvaras un divas reizes spēlējusi neizšķirti, ASV bijusi pārāka astoņas reizes. Pēdējo reizi abas valstsvienības tikās 2014. gada pasaules čempionātā Minskā, kur dramatiskā cīņā Latvijas izlasei izdevās izcīnīt uzvaru ar minimālu pārsvaru (6:5). Toreiz Latvijas izlases galvenā trenera amatā bija Boba Hārtlija tautietis Teds Nolans.