Enerģiskā Latvijas hokeja izlase dramatiskā galotnē sāpīgi piekāpjas ASV

Latvijas hokeja izlase sestdien Ķelnē fiziski iespaidīgi aizvadīja spēles pirmo pusi pret ASV un divreiz ieguva divu vārtu pārsvaru, līdz mača beigās nonāca zaudētājos un cieta neveiksmi ar 3:5, liecina organizatoru informācija. Latvija divas spēles pirms grupu kārtas noslēguma arvien ir tuvu iekļūšanai pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā un saglabā izredzes piedalīties izslēgšanas kārtā.

(papildināts ar nākamo dienas spēļu rezultātiem)
Vārtus Latvijai guva Teodors Bļugers, Kaspars Daugaviņš un Oskars Cibuļskis. Amerikāņi pirmo reizi vadībā izvirzījās nepilnas trīsarpus minūtes pirms mača beigām, kad vārtos Elvis Merzļikins nesavaldīja ripu pēc Endrjū Kopa metiena. Latvijai cenšoties atspēlēties, Dilans Larkins vēl trāpīja tukšos vārtos.

Rezultātu pirmās trešdaļas vidū pretuzbrukumā atklāja Bļugers, otrā perioda sākumā pagāja tikai septiņas sekundes, līdz Daugaviņš pārsvaru divkāršoja, tomēr pamazām komandas spēki ruka. Oskars Cibuļskis vēl atjaunoja divu vārtu pārsvaru, panākot 3:1, tomēr amerikāņi otrajā perioda vidū jau iejutās spēlē un līdz pēdējam pārtraukumam rezultātu izlīdzināja.

Ar aktīvu fizisku spēli un ātru tempu Latvijas hokejisti jau spēles sākumā izveidoja sev labākas iespējas uzbrukumā. Pirmā no tām bija Daugaviņam, kurš pēc Andra Džeriņa piespēles nonāca viens pret vārtiem, tomēr vārtsargu Konoru Helebuiku nepārspēja. Amerikāņu uzbrukumi pretinieku aktīvas pretdarbības dēļ visbiežāk beidzās bez metiena, un pārliecinoši vārtos darbojās Elvis Merzļikins.

ASV izlases mēģinājums ar lieliem spēkiem darboties pretinieku zonā maksāja tai vārtu zaudējumu. Māris Bičevskis ātrā pretuzbrukumā izrāvās pa laukuma malu un piespēlēja vārtu priekšā Bļugeram, kurš nekļūdīgi ievirzīja ripu tīklā. Latvijas izlase izturēja arī palikšanu mazākumā pēc Daugaviņa noraidījuma un atstāja pārliecinošāku iespaidu nekā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem izveidotā ASV valstsvienība.

Pēc pārtraukuma pagāja tikai dažas sekundes, līdz Daugaviņš bija veiklāks cīņā vārtu priekšā un rezultāts kļuva 2:0. Amerikāņi darbojās palēni, un četratā pret četriem spēlēja gluži kā mazākumā, tomēr vēlāk trešdaļas vidū rezultāta starpību samazināja - Džeitī Kompers pie tuvā vārtu stabiņa pielaboja no nulles leņķa Andersa Lī mesto ripu.

Amerikāņi centās uzbrukt arī palikuši mazākumā un ātrā prettriecienā ielaida trešos vārtus. Mika Indraša mestā ripa no Helebuika kājsarga atlēca uz Cibuļska nūjas, un aizsargam atlika to raidīt tukšos vārtos. Divu vārtu pārsvars gan noturējās neilgi - Niks Bjugstads tika pie netraucēta metiena Merzļikina vārtu priekšā. Vēlreiz iespēju mest no vārtu priekšas izmantoja Džonijs Gudro, kurš pusotru minūti pirms otrās trešdaļas beigām panāca izlīdzinājumu.

Saraustītākā pēdējā trešdaļā amerikāņi jau bija iejutušies un biežāk darbojās Latvijas zonā. Godam turējās arī Latvija un bija tuvu vārtu guvumam, kad mazākumā pretuzbrukumā mazliet precizitātes pietrūka Bļugeram. Liktenīga bija reta Merzļikina neveiksme, neapturot ripu pēc zonā ieslidojušā Kopa metiena. Latvijas izlase priekšpēdējā minūtē aizstāja Merzļikinu ar laukuma spēlētāju, tomēr Larkins no savas vārtu priekšas minūti pirms beigu svilpes trāpīja tukšajā pretinieku cietoksnī.

Līdzšinējās spēlēs Latvijas izlases rēķinā ir uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), kā arī zaudējums Zviedrijai (0:2). Latvijas valstsvienība pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret pirmdien pret Krieviju un otrdien pret mājinieci Vāciju. Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Vēlāk sestdien Ķelnē grupas līdere Krievija ar 6:0 pārspēja Slovākiju, bet uz dalību ceturtdaļfinālā pretendējošie mājinieki vācieši bez tiesībām kļūdīties vēl tiksies ar Itāliju.

Dienas pirmajā spēlē Parīzē pērnie sudraba medaļnieki somi pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja Norvēģiju. Vēlāk sestdien Baltkrievija izšķirošā spēlē par noturēšanos elitē ar 5:2 uzveica slovēņus, kuri izkritīs uz zemāku līmeni. Dienas noslēgumā pašreizējie čempioni kanādieši spēlēs pret Šveici.