Čehi sīvā mačā nodrošina uzvaru pret Kazahstānas hokejistiem

Līderos pasaules čempionāta A apakšgrupā Maskavā piektdien nostiprinājās Čehijas izlase, ar 3:1 pārspējot Kazahstānas hokejistus, kam nākamais pretinieks būs Latvijas valstsvienība, liecina organizatoru informācija. Čehi kopš pirmo vārtu guvuma arvien bija vadībā, bet pēdējo ripu iemeta tukšos pretinieku vārtos.

Čehijas valstsvienību pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Tomāšs Plekanecs, bet nākamos vārtus mača favorīti, gandrīz divreiz vairāk metot pa vārtiem, guva tikai trešajā periodā, kad vēlreiz bija precīzs Plekanecs. Kazahstānas izlasei ar Naidžela Deivsa vārtu guvumu izdevās rezultāta starpību samazināt, tomēr priekšpēdējā minūtē vārtsarga aizstāšana ar laukuma spēlētāju noveda pie trešo vārtu zaudējuma.

Otrā apakšgrupā Sanktpēterburgā amerikāņi ar 5:1 sagādāja piekto zaudējumu pēc kārtas pastarīšiem ungāriem.

Latvijas izlase piektdien vakarā spēlēs pret Dāniju, bet Sanktpēterburgā Vācijas izlase mērosies spēkiem ar Baltkrieviju.

Grupas turnīrā Latvijas izlasei vēl atliks spēles sestdien pret Kazahstānu un 17.maijā pret Norvēģiju. Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.