Girgensons gūst vārtus NHL spēlē; arī Balinskis piedalās savas komandas uzvarā

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda guva uzvaru. Panākumu guva arī aizsarga Uvja Balinska komanda Floridas "Panthers", bet Kolumbusas "Blue Jackets" ar Elvi Merzļikinu vārtos zaudēja.

(papildināts ar vārtsarga Elvja Merzļikina komandas zaudējumu)
"Sabres" viesos ar rezultātu 6:4 uzvarēja Otavas "Senators" vienību.

Girgensons pirmā perioda 12. minūtē panāca 2:0 "Sabres" labā, bet līdz otras trešdaļas beigām Bufalo vienība, pateicoties diviem Džefa Skinera, kā arī Aleksa Taka un Teidža Tompsona vārtiem panāca jau 5:1 savā labā.

Zemgus Girgensona vārtu guvums

Otrajā trešdaļā vienus vārtus mājiniekiem guva Džeikobs Čičrans, bet trešā perioda izskaņā no 16. līdz 19. minūtei Vladimirs Tarasenko, Džošs Noriss un Metjū Džozefs jau panāca 4:5. Spēles pēdējā minūtē divu minūšu sodu saņēma Girgensons, tomēr atspēlēties "Senators" neizdevās – formātā seši pret četri mājinieki ielaida vēl vienus vārtus un piedzīvoja zaudējumu ar 4:6. Pēdējais precīzais raidījums Tompsona kontā.

Otavas "Senators" – Bufalo "Sabres" spēles epizodes

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 16 minūtes un 21 sekundi, divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, tika pie divām soda minūtēm un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

"Panthers" mājās ar rezultātu 3:1 pārspēja Sanhosē "Sharks".

Latvijas aizsargs Uvis Balinskis aizvadīja savu ilgāko laiku uz ledus NHL mačā, otrdien spēlējot 17 minūtes sešas sekundes viņa pārstāvētās Floridas "Panthers" vienības uzvarā 3:1 savā laukumā pār Sanhosē "Sharks".

Latvijas izlases aizsargs no sev atvēlētā laika 44 sekundes laukumā bija mazākumā un deviņas sekundes vairākumā, atzīmējās arī ar vienu spēka paņēmienu un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Floridas "Panthers" Sanhosē "Sharks" spēles epizodes

Pirmajā periodā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas devītajā minūtē 1:0 vadībā izvirzījās "Sharks" – precīzs metiens padevās Fabianam Seretlundam. Līdz tresdaļas beigām Kārters Verhegī un Sems Reinhārds jau vadībā ar 2:1 izvirzīja "Panthers", bet divas sekundes pirms pamatlaika izskaņas ar metienu tukšos vārtos 3:1 nodrošināja Kevins Stenlunds.

Balinskis šosezon piedalījies visās sešās "Panthers" spēlēs, pie rezultativitātes punktiem vēl nav ticis, bet iekrājis sešas soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 2:3 pagarinājumā zaudēja Anaheimas "Ducks" komandai.

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien NHL spēlē atvairīja 23 metienus Kolumbusas "Blue Jackets" zaudējumā.

Kolumbusas "Blue Jackets" Anaheimas "Ducks" spēles epizodes

Merzļikins šajā duelī tika galā ar 24 no 27 pretinieku metieniem, atvairot 88,9% raidījumu, bet pretējos vārtos Lukašs Dostāls atvairīja 35 no 37 metieniem un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Pirmajā periodā laukuma saimniekus vadībā ar 1:0 izvirzīja Emīls Bemstrēms, savukārt otrajā trešadaļā Raiens Stroms panāca 1:1. Trešā perioda vidū Ādams Fantili vēlreiz vadībā izvirzīja "Blue Jackets", tomēr pārsvaru noturēt neizdevās un mačā tika piedzīvots zaudējums. Spēles 57.minūtē Brets Līsons panāca 2:2, bet papildlaika trešajā minūtē Frenks Vatrano nodrošināja "Ducks" uzvaru.

Merzļikins šosezon laukumā devies četrās spēlēs, ticis pie divām uzvarām, atvairījis 91,3% metienu un vidēji savos vārtos ielaidis 2,69 ripas.

Savainojuma dēļ arvien nespēlēja uzbrucējs Teodors Bļugers, kura pārstāvētā Vankūveras "Canucks" ar 3:2 viesos pārspēja Nešvilas "Predators" hokejistus.