Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionāta otrajā spēlē zaudē Somijas vienaudžiem

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase piektdien Bāzelē pasaules čempionāta augstākās divīzijas otrajā spēlē ar rezultātu 2:5 zaudēja vienaudžiem no Somijas.

Latviešiem vārtus guva un par mača labāko spēlētāju tika atzīts Valters Niedrājs, kurš izcēlās arī pirmajā spēlē, un Markuss Streikišs. Metienu attiecība bija graujoši par labu pretiniekiem – 47:21.

Divās aizvadītajās cīņās Latvijas jaunie hokejisti ir bez iekrātiem punktiem.

Latvieši iedzinējos nonāca pēc nospēlētām 85 sekundēm, kad atlēkušo ripu vārtu priekšā dabūja Rasmuss Kumpulainens, kurš savu iespēju izmantoja. Spītējot Somijas izlases dominancei, latvieši turpinājumā vārtus neieņemtus nosargāja līdz mača vidum, kad vairākumā 2:0 panāca Topiass Hinninens.

Trešos vārtus somi guva nepilnas trīs minūtes pirms otrā perioda beigām, kad pēc komandas biedra metiena atlēkušo ripu mērķī ieraidīja Kaspers Haltunens. Minūti vēlāk vadību nostiprināja Tuomass Uronens.

Trešo periodu Latvijas izlases vārtos Akseļa Ozola vietā sāka Linards Feldbergs.

Noslēdzošās trešdaļas piektajā minūtē pēc pretinieku paviršības pie saviem vārtiem Niedrājs, asistējot Kristeram Ansonam, panāca 1:4. Ātri gan pretinieki atjaunoja četru vārtu pārsvaru, no vārtu priekšas izceļoties Kumpulainenam. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Pētera Bulāna tāla metiena ripas lidojuma virzienu pielaboja Streikišs – 2:5.

Jau ziņots, ka B grupas pirmajās spēlē Latvija ar rezultātu 1:7 zaudēja ASV, kamēr Somija ar 4:2 uzvarēja Šveici. Svētdien latvieši aizvadīs cīņu ar mājinieci Šveici, bet pirmdien spēkosies ar Norvēģiju.

Otrā apakšgrupā spēkus mēro Zviedrija, Čehija, Kanāda, Vācija un Slovākija.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli notiks 27. aprīlī, pusfināli paredzēti 29. aprīlī, bet godalgas tiks sadalītas vēl dienu vēlāk. Pēdējo divu vietu ieguvējas apakšgrupās cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.