Latvijas U-18 hokejisti pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu ASV

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase ceturtdien Bāzelē pasaules čempionāta augstākās divīzijas pirmajā spēlē zaudēja vienaudžiem no ASV. Latvieši pretinieku pārākumu atzina ar rezultātu 1:7.

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Valters Niedrājs.

Uz trīs pretinieku metieniem Latvijas komanda atbildēja ar diviem, šajā rādītājā piekāpjoties ar 24:36.

ASV hokejisti gandrīz visu pirmā perioda pirmo pusi saimniekoja Latvijas izlases aizsardzības zonā, bet otrajā desmitminūtē latvieši divreiz spēlēja vairākumā un biežāk atbildēja ar uzbrukumiem, trešdaļai noslēdzoties bezvārtu neizšķirti 0:0. Metienos pa vārtiem Latvijas hokejistiem pat bija neliels pārsvars – 11:7.

Iedzinējos latvieši nonāca otrā perioda pirmajā minūtē, kad vairākumā ar raidījumu no iemetienu apļa Akselu Ozolu pārspēja Kouls Aizermans. Trešdaļas vidū amerikāņi vairākumā izspēlēja līdz vēl vienam vārtu guvuma, 2:0 panākot Raienam Leonardam, pēc kura piespēles Vils Smits 15. minūtē pēc meistarīgas māņkustības vēl vairāk nostiprināja pretinieku pārsvaru.

Trešdaļas pēdējās sekundēs Markuss Streikišs tika pie 20+5 minūšu soda, kā dēļ atstāja Latvijas izlasi uz piecām minūtēm mazākumā. Trešo periodu Latvijas izlases vārtos sāka Nils Mauriņš, kurš 22. sekundē kapitulēja pēc Olivera Mūra metiena.

Trešdaļas otrajā minūtē pēc Olivera Mežiņa izcīnītas ripas Niedrājs izslidoja viens pret pretinieku vārtsargu un mazākumā vienus vārtus atguva. Pēc Mārtiņa Sloga pārkāpuma amerikāņi tika pie iespējas spēlēt piecatā pret trijiem un perioda piektajā minūtē Smits lielo vairākumu realizēja – 5:1. Nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām ar metienu no asa leņķa sestos vārtus amerikāņiem guva Sols Guco, bet minūti vēlāk 7:1 panāca Zakarijs Šulcs.

Bez Latvijas un ASV B grupā spēlēs arī Somija, Norvēģija un mājiniece Šveice, kamēr otrā apakšgrupā spēkus mēros Zviedrija, Čehija, Kanāda, Vācija un Slovākija.

Pēc mača pret ASV piektdien Latvija tiksies ar Somiju, 23. aprīlī aizvadīs cīņu ar mājinieci Šveici, bet 24.aprīlī spēkosies ar Norvēģiju.

Abas izlases tikās arī pagājušā gada čempionātā, ceturtdaļfinālā graujošu uzvaru izcīnot amerikāņiem (13:3). Latvija iepriekšējās meistarsacīkstes noslēdza septītajā vietā, apsteidzot Vāciju, kamēr ASV finālā zaudēja Zviedrijai (4:6) un tika pie sudraba godalgām.

Neviena izlase pērn neizkrita uz zemāku divīziju, jo Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) no starptautiskajām sacensībām diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas hokejistus un pasaules čempionātā spēkus mēroja astoņas izlases.

Pērn Latvijas hokejisti pasaules čempionātu elites divīzijā sāka ar uzvaru pār Zviedriju (3:2), bet pēc tam ar 1:4 piekāpās Somijai un ar 3:4 atzina Šveices pārākumu, ieņemot ceturto vietu apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā latvieši zaudēja ASV (3:13).

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināli notiks 27. aprīlī, pusfināli paredzēti 29. aprīlī, bet godalgas tiks sadalītas vēl dienu vēlāk. Pēdējo divu vietu ieguvējas apakšgrupās cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas hokejisti pārbaudes spēlē ar 2:4 piekāpās Čehijai un pēdējā mačā ar 5:4 pārspēja Vāciju.

Darbā ar Latvijas U-18 izlasi Oļegam Sorokinam arī šogad asistē Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs, kā arī vārtsargu treneris Edgars Lūsiņš, video treneris Artūrs Barovskis un fiziskās sagatavotības treneris Raivis Miezāns.