Merzļikins atvaira 36 metienus; Balinskim NHL karjerā pirmā rezultatīvā piespēle

Uvis Balinskis otrdien pirmo reizi karjerā rezultatīvi piespēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, veicinot Floridas "Panthers" uzvaru, savukārt zaudējumus regulārā čempionāta mačos piedzīvoja vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" un uzbrucēja Zemgus Girgensona vienība Bufalo "Sabres".

(papildināts pēc Uvja Balinska komandas uzvaras)
"Panthers" viesos ar 5:3 pārspēja Sanhosē "Sharks" hokejistus, "Blue Jackets" mājās ar rezultātu 3:5 zaudēja Pitsburgas "Penguins" komandai, kamēr "Sabres" ar 2:5 piekāpās Bostonas "Bruins" vienībai.

Floridas "Panthers" treneris Pols Moriss par komandas aizsargu sniegumu
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Pēc Balinska metiena pa vārtiem ripas lidojumu pielaboja Kevins Stenlunds, pēdējās trešdaļas vidū izvirzot "Panthers" vadībā 4:3. Pēdējo ripu jau tukšos "Sharks" vārtos raidīja Aleksandrs Barkovs.

Balinskis spēlēja 11 minūtes un 47 sekundes, veicot arī vienu spēka paņēmienu un nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Aizsarga Balinska rēķinā debijas sezonā ir pa vieniem gūtiem vārtiem un rezultatīvai piespēlei.

Sanhosē "Sharks" - Floridas "Panthers" spēles epizodes

Merzļikins "Blue Jackets" zaudētajā spēlē tika galā ar 36 no 40 pretinieku metieniem, atvairot 90% raidījumu.

Ar "hat trick" jeb trim gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli "Penguins" rindās izcēlās komandas kapteinis Sidnijs Krosbijs, bet pa 1+1 uzvarētāju rindās sakrāja Džeiks Gencels un Ēriks Karlsons. Šī "Penguins" bija piektā uzvara pēc kārtas. "Blue Jackets" sastāvā vārtus guva Kirils Marčenko, Jegors Činahovs un Aleksandrs Teksjē.

Kolumbusas "Blue Jackets" - Pitsburgas "Penguins" spēles epizodes

Tikmēr "Sabres" zaudējumā savā laukumā ar rezultātu 2:5 Bostonas "Bruins" vienībai abus vārtus mājinieku rindās guva Viktors Ūlofsons, kamēr viesiem ar 1+2 izcēlās Dāvids Pastrņāks, bet pa reizei precīzi bija Dantons Heinens, Brendons Karlo, Oskars Stēns un Hampuss Lindholms.

Latvijas uzbrucējs Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 15 minūtes 48 sekundes, no kurām 12 sekundes spēlēja vairākumā un divas minūtes piecas sekundes mazākumā. Viņa kontā divi metieni meta pa vārtiem, pieci spēka paņēmieni, divi bloķēti metieni, uzvarēti abi iemetieni un neitrāls lietderības koeficients.

Bufalo "Sabres" - Bostonas "Bruins" spēles epizodes

"Sabres" ar 15 punktiem 16 spēlēs ieņem 13. vietu Austrumu konferencē, kamēr "Blue Jackets" ar 12 punktiem ir pēdējie 16 komandu konkurencē.