Balinskis NHL debijā nopelna divus noraidījumus, «Panthers» sezonu sāk ar zaudējumu

Latvijas hokeja izlases aizsargs Uvis Balinskis ceturtdien debitēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču viņa pārstāvētā Floridas "Panthers" sezonas pirmajā mačā piedzīvoja neveiksmi.

(papildināts ar Uvja Balinska pirmā trenera teikto)
"Panthers" izbraukumā ar rezultātu 0:2 piekāpās Minesotas "Wild".

Uvis Balinskis debitē NHL
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Balinskis uz ledus bija 12 minūtes 30 sekundes, kuru laikā tika pie diviem divu minūšu noraidījumiem, izpildīja divus spēka paņēmienus, divas reizes meta pa pretinieku vārtiem un sakrāja negatīvu lietderības koeficientu -1. Latvietis pirmo divu minūšu noraidījumu nopelnīja otrā perioda ievadā un otro reizi devās uz noraidīto soliņu trešā trešdaļas vidū.

Floridas "Panthers" - Minesotas "Wild" spēles epizodes

Pirmajā periodā pēc spēlētām nepilnām astoņām minūtēm "Wild" vadībā izvirzīja Broks Fābers, un mača 33. minūtē pārsvaru dubultoja Joels Ēriksons-Eks, kurš pārspēja viesu vārtsargu vairākumā.

Floridas komandas vārtus sargāja Sergejs Bobrovskis, kurš tika galā ar 19 metieniem, kamēr otrā laukuma galā Filips Gustavsons atvairīja 41 ripu.

Balinskis kļuva par 28. Latvijas hokejistu, kurš aizvadījis kaut vienu spēli pasaules spēcīgākajā līgā.

Debijā Balinskis spēlēja trešajā pārī kopā ar Džošua Mahuru, bet pēc mača saņēma simbolisko debitanta spēles ripu ar uzrakstu "Pirmā spēle NHL".

Roberts Grosbergs par NHL debitējušo Uvi Balinski
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

Balinska pirmais treneris Roberts Grosbergs sarunā ar Latvijas Radio uzteica Balinski par stabilu sniegumu hokejistam atvēlētajā spēles laikā. Balinskis ir domājošs spēlētājs, kas lieki nesteidzas, tādēļ spēj gūt panākumus, uzsvēra treneris. Viņš Balinska karjeras attīstībā īpaši uzteica ģimenes ieguldījumu.

"Panthers" nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesos tiksies ar Vinipegas "Jets".

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien NHL spēlē atvairīja 33 metienus, taču tas neglāba Kolumbusas "Blue Jackets" no zaudējuma, kamēr citā mačā neveiksmi piedzīvoja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres".

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 2:4 atzina Filadelfijas "Flyers" pārākumu.

Merzļikins mājinieku vārtos atvairīja 33 ripas, tiekot galā ar 94,3% pretinieku metienu, un tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

"Blue Jackets" vārtos pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēm pirmo ripu raidīja Džoels Farabī, bet pēc piecām minūtēm rezultātu izlīdzināja Džeiks Bīns. Pirmās trešdaļas turpinājumā vienu vārtu pārsvaru "Flyers" atguva Treviss Konekni.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Merzļikinu pārspēja Kems Atkinsons un panāca 3:1. Pamatlaika pēdējā minūtē Patriks Laine samazināja "Blue Jackets" deficītu līdz vienam precīzam metienam, taču sekundi līdz mača beigām tukšos vārtos ripu raidīja Konekni, nokārtojot "Flyers" panākumu ar 4:2.

Kolumbusas "Blue Jackets" - Filadelfijas "Flyers" spēles epizodes

Savukārt "Sabres" mājas spēlē ar rezultātu 1:5 piekāpās Ņujorkas "Rangers".

Girgensons uz ledus pavadīja astoņas minūtes 48 sekundes un trīs reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, zaudēja vienā iemetienā, un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -2.

Pirmajā periodā "Rangers" labā vārtus guva Aleksiss Lafrenjē un Kriss Kreiders, bet otrajā trešdaļā 3:0 panāca Artēmijs Panarins. Otrā perioda izskaņā vienīgos "Sabres" vārtus mačā guva Jons Peterka, bet noslēdzošo 20 minūšu laikā Bufalo komandas vārtsargu pārspēja Kreiders un Džeikobs Truba.