Latvijas handbolistes Eiropas čempionāta kvalifikāciju sāk ar smagu sakāvi Slovēnijā

Latvijas sieviešu handbola valstsvienība trešdien izbraukumā ar 13:51 zaudēja Slovēnijai izlasei pirmajā spēlē 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā.

Abu valstsvienību pirmajā savstarpējā spēlē Latvijas izlasē rezultatīvākā ar septiņu vārtu guvumu bija Madara Cibuļska. Uzvarētājām tukšā nepalika neviena spēlētāja, bet pa septiņiem vārtiem guva Ema Hrvatina un Ema Abina.

Slovēnietes pirmajā puslaikā pakāpeniski nostiprinājās arvien lielākā vadībā un pārtraukumā devās jau ar 13 vārtu pārsvaru (24:11). Otro puslaiku mājinieces sāka ar 12 vārtu guvumu pēc kārtas, apliecinot komandu atšķirīgo spēku samēru.

Nākamo spēli četru komandu grupā Latvijas handbolistes aizvadīs sestdien Dobelē pret olimpisko čempioni Franciju. Kvalifikācijas turpinājumā atlikušās četras spēles latvietēm būs 2024. gadā no februāra beigām līdz aprīļa sākumam, tiekoties arī ar Itālijas valstsvienību.

Pirms starta Eiropas čempionāta kvalifikācijā izlase galvenā trenera Māra Cibuļska vadībā kopš 6. oktobra gatavojās treniņnometnē Ludzā, pieaicinot 22 spēlētājas.

Finālturnīram astoņās priekšsacīkšu grupas kvalificēsies pa divām spēcīgākajām komandām, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas. Vieta finālturnīrā jau ir garantēta trim rīkotājvalstīm Ungārijai, Austrijai un Šveicei, kā arī pašreizējai titula īpašniecei Norvēģijas valstsvienībai.

Latvijas izlase startēja arī 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kur grupā zaudēja visās spēlēs. Slovēnietes iepriekšējā Eiropas čempionātā sasniedza 8. vietu, kas ir komandas labākais panākums. Novembra beigās Slovēnijas handbolistes startēs pasaules čempionāta finālturnīrā.