Vācija ar uzvaru pār ASV ieved abas komandas Pasaules kausa astotdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Lietainos laikapstākļos pēdējā spēlē grupu kārtā Vācijas futbolisti ceturtdien Resifē ar 1:0 uzvarēja ASV izlasi, un rezultāts abām komandām garantēja iekļūšanu Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā. Otrā G grupas pēdējās kārtas spēlē Portugāle ar 2:1 Braziljā uzvarēja Ganu, taču abām komandām līdz ar to finālturnīrs beidzās.

Vācijas izlase enerģiski aizvadīja cīņas sākumu un radīja vairākas labas iespējas uzbrukumā, taču ASV aizsargi nospēlēja bez kļūdām un pārliecinoši vārtos darbojās pieredzējušais Tims Hovards, kurš aizvadīja 103. spēli valstsvienībā. Līdzjutēji stadionu piepildīja tikai pirmā puslaika gaitā, jo lietusgāzes pārplūdināja ielas un izraisīja satiksmes kavēšanos.

Uzvaru vāciešiem nodrošināja Tomasa Millera vārtu guvums 55. minūtē. Hovards atvairīja Pēra Mertezakera sitienu no tuvākas distances, taču bumba atlēca līdz soda laukuma robežai, kur Millers ar precīzu iegrieztu sitienu trāpīja tālajā stūrī. Jo tuvāk bija cīņas beigas, jo mazāk Vācijas izlase centās saasināt spēli, tomēr vairākas iespējas divkāršot pārsvaru viņiem bija.

Savukārt Braziljā ganietis Džons Boije 31. minūtē ievirzīja bumbu savos vārtos pēc Portugāles futbolista Migela Velosu centrējuma. Portugālei bija iespēja puslaiku noslēgt ar lielāku pārsvaru, taču Krištianu Ronaldu trāpīja pa pārliktni un vēl vairākās epizodēs ar efektīgiem sitieniem apdraudēja afrikāņu vārtus. Ganai labākās divas iespējas bija Asamoa Gjanam, kurš tās neprata izmantot.

Taču Gjans izcēlās 57. minūtē, kad pēc Kvadvo Asamoa centrējuma izlēca visaugstāk un raidīja bumbu garām vārtsargam Betu. Neizšķirtu Ganai gan neizdevās noturēt, jo 80. minūtē vārtsarga Fatavu Daudas atsisto bumbu Ronaldu nekļūdīgi trāpīja tīklā. Ja otros vārtus būtu guvuši Ganas futbolisti nevis portugāļi, Āfrikas komanda turnīra tabulā apsteigtu ASV izlasi un tiktu izslēgšanas kārtā.

Pirmo vietu grupā ieņēma vācieši ar septiņiem punktiem. ASV izlase tāpat kā Portugāle iekrāja četrus punktus, taču labākas vārtu attiecības dēļ tālāk tika amerikāņi. Gana palika pēdējā ar vienu punktu.

Pēdējo vakanci astotdaļfinālā aizpildīs komanda no H grupas, kur dalība izslēgšanas kārtā jau ir droša Beļģijai, kas plkst. 23 pēc Latvijas laika tiksies ar Dienvidkoreju. Otrā spēlē spēkiem mērosies Krievijas un Alžīrijas izlases. Labākās pozīcijās cīņā par ceļazīmi uz nākamo kārtu ir Alžīrija, kuras rēķinā ir trīs punkti, bet pa vienam punktam ir Krievijas un Dienvidkorejas valstsvienībām.