Francijas divi vārti otrajā puslaikā laupa nigēriešu cerības uz ceturtdaļfinālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā pirmdien iekļuva Francijas izlase, kas pirmajā izslēgšanas kārtā ar 2:0 Braziljā uzvarēja Nigērijas futbolistus, abus vārtus gūstot otrajā puslaikā, informēja rīkotāji. Vēlāk pirmdien Vācijas un Alžīrijas cīņā noskaidrosies francūžu nākamie pretinieki.

Uzvaru Francijai nodrošināja Pola Pogbas gūtie vārti 79. minūtē. Francijas futbolisti uzbrukumā īpaši aktīvi spēlēja kopš otrā puslaika vidus, un pirms Pogbas precīzā sitiena vairākās labās situācijās palika tukšā. Jau kompensācijas laikā Nigērijas kapteinis Džozefs Jobo iesita bumbu savos vārtus.

Pirmajā puslaikā vairāk uzbruka francūži, taču tiešus draudus pretinieku vārtiem abas komandas radīja reti. Nigērijas izlase spēja trāpīt bumbu vārtos, taču tiesnesis konstatēja, ka sitiena autors Emanuels Emenike mirkli iepriekš bija aizmugurē. Francijas izlasei labākā epizode bija Pogbas sitiens, kuru atvairīja vārtsargs Vinsents Enjeama.

Pēc pārtraukuma bīstamākus uzbrukumus sākotnēji veidoja Nigērijas izlase, bet Francijas vārtos pārliecinošs bija Igo Loriss, kurš atvairīja arī spēcīgu Pītera Odemvingi sitienu 64. minūtē. Nigērieši no gandrīz droša vārtu zaudējuma izvairījās sešas minūtes vēlāk, kad Karims Benzemā izrāvās viens pret vārtiem, un bumba pēc viņa sitiena, skārusi vārtsargu, lidoja vārtos, tomēr pēdējā brīdī to no līnijas paspēja izsist Viktors Mozess.

Vēl dažas minūtes vēlāk Joans Kabaije ar tālu sitienu trāpīja pa Nigērijas vārtu pārliktni, pēc Benzemas laba sitiena bumbu atvairīja vārtsargs, taču Enjeamas kļūda visbeidzot ļāva Francijai atklāt rezultātu. Pēc stūra sitiena Enjeama izgājienā īsti neaizsniedzās līdz bumbai un Pogba ar galvu sita tīklā. Francijas pārsvaru ar netraucētu sitienu no paasa leņķa varēja divkāršot Antuāns Grizmans, tomēr Enjeamas teicamā reakcija palīdzēja vārtsargam pārvirzīt bumbu pāri vārtiem.

Kompensācijas laikā pēc Francijas izlases izspēlēta stūra sitiena Matjē Valbuena centrēja, bet Jobo apsteidza gan Grizmanu, gan savu vārtsargu un ievirzīja bumbu vārtos.

Francijas izlase 1998.gadā izcīnīja Pasaules kausu, savukārt Nigērijas izlase nekad nav spēlējusi ceturtdaļfinālā. Pasaules kausa izcīņa Brazīlijā turpināsies līdz 13. jūlijam.