Brazīlieši un Meksikas izlase pievienojas Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Laukuma saimnieki Brazīlijas futbolisti un Meksikas izlase pēc pirmdien aizvadītajām pēdējām spēlēm Pasaules kausa finālturnīra grupā iekļuva astotdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Brazīlieši ar 4:1 Braziljā pārspēja Kamerūnas izlasi, bet Resifē A grupas spēļu noslēgumā Meksikas valstsvienība ar 3:1 bija pārāka par Horvātiju.

Astotdaļfinālā brazīliešu pretinieki būs Čīles futbolisti, turpretim Meksika par vietu ceturtdaļfinālā cīnīsies ar B grupas spēcīgāko komandu Nīderlandi.

Brazīlijai divus vārtus guva Neimars, kurš 17. minūtē pēc zema centrējuma noslēgšanas no tuvas distances atklāja rezultātu, bet 35. minūtē viņš atjaunoja laukuma saimniekiem vienu vārtu pārsvaru, ietriecot bumbu vārtos no soda laukuma robežas. Kamerūnas izlasē izlīdzinājumu 26. minūte panāca Džoels Matips, kam pēc centrējuma atlika ievirzīt bumbu vārtos. Otrajā puslaikā Freds 49. minūtē un Fernandinjo 84. minūtē nostiprināja Brazīlijas uzvaru.

Savukārt meksikāņiem, kas sesto reizi pēc kārtas spēlēs finālturnīra izslēgšanas kārtā, bija labākās iespējas rezultātu atklāt jau pirmajā puslaikā, kas noslēdzās bez vārtu guvuma. Bumbu vairāk kontrolēja Horvātijas futbolisti, taču nespēja nopietni apdraudēt vārtus. Turpretim Meksikas izlase vistuvāk rezultāta atklāšana bija pēc Ektora Ereras tāla un spēcīga sitiena, taču bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Otrajā puslaikā horvātu izredzes uz astotdaļfinālu izdzisa četrās minūtēs, kurās pretinieki guva divus vārtus. Rafaels Markess 71. minūtē bija pārāks par aizsargiem pēc stūra sitiena un aizsniedzās līdz bumbai ar galvu, savukārt Andress Guardado izvērstā uzbrukumā ar netraucētu sitienu no tuvas distances Meksikas pārsvaru divkāršoja.

Iekļūšanai nākamajā kārtā Meksikas izlasei būtu pieticis arī ar neizšķirtu, taču cīņas turpinājumā Markess pēc stūra sitiena ar galvu atmeta bumbu tālāk Havjeram Ernandesam, kurš Horvātijas vārtsargu Stipi Pletikosu pārspēja trešo reizi. Cīņas izskaņā Ivans Perišičs ar sitienu no asa leņķa tālajā stūrī vienus vārtus atguva, taču laika izglābties no zaudējuma horvātiem vairs nepietika.

Otrdien pēdējās spēles risināsies C un D grupās, kur kļūs zināmi vēl divi astotdaļfinālisti. C grupā vietu izslēgšanas kārtā jau nodrošinājusī Kolumbijas izlase tiksies ar Japānu, bet grieķu pretinieki būs Kotdivuāras futbolisti. Labākas izredzes uz otru ceļazīmi ir trīs punktus ieguvušajai Kotdivuāras izlasei, taču cerības nav zudušas arī pa vienam punktam iekrājušajai Grieķijai un Japānai, ja vien izdosies uzvarēt. Abas spēles C grupā sāksies plkst. 23 pēc Latvijas laika, bet līdz tam jau būs noslēgušās cīņas D grupā.

Situācija D grupā ir vienkāršāka, jo izslēgšanas spēlēs jau ir iekļuvusi Kostarika, bet otru astotdaļfinālistu klātienes duelī noteiks Itālija un Urugvaja. Neizšķirta gadījumā tālāk tiks itālieši. Pēdējo spēli čempionātā aizvadīs Anglijas izlase, kas spēlē pret Kostariku pretendēs gūt pirmos punktus. Spēles D grupā sāksies plkst. 19.