Beļģi spēles galotnē iesit uzvaras vārtus pret Krieviju un iekļūst astotdaļfinālā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Dažas minūtes pirms spēles beigām Divoka Oridži gūtie vārti Beļģijas futbolistiem svētdien Riodežaneiro nodrošināja uzvaru 1:0 pār Krieviju Pasaules kausa finālturnīra grupā, liecina organizatoru informācija. Beļģijai divās spēlēs ir divas uzvaras, kas jau pirms pēdējās grupu kārtas komandai garantē dalību astotdaļfinālā.

Beļģi pirmajā puslaikā vairāk pārvaldīja bumbu, taču pāris epizodēs viņu vārtsargam Tibo Kurtuā bija jāpieliek visas pūles, lai atvairītu Viktora Faizuļina un Maksima Kanuņņikova sitienus. Savukārt Aleksandrs Kokorins neilgi pirms pārtraukuma no beļģu vārtu priekšas labā situācijā ar galvu raidīja bumbu garām mērķim.

Pie Krievijas vārtiem bīstamākās situācijas līdz pārtraukumam radīja Drīss Mertenss, taču arī viņam rezultatīvs uzbrukuma noslēgums neizdevās.

Beļģijas izlases spiediens arvien pieauga, tuvojoties spēles beigām. 84. minūtē bumba pēc Kevina Miraljasa soda sitiena trāpīja pa vārtu stabu, bet rezultatīvais uzbrukums beļģiem izdevās četras minūtes vēlāk, kad Edens Hazards ielauzās soda laukumā un no gala līnijas atspēlēja bumbu vārtu priekšā 19 gadus vecajam Oridži, kurš raidīja bumbu zem pārliktņa.

Jau kompensācijas laikā Miraljass no labas pozīcijas soda laukumā varēja gūt otros vārtus, taču nespēja raidīt bumbu garām vārtsargam Igoram Akinfejevam.

Beļģijai H grupā ir seši punkti, pa vienam punktam ir Krievijai, kā arī Dienvidkorejai, kas tāpat kā bez punktiem palikusī Alžīrija ir aizvadījusi vienu spēli. Otrā spēlē grupā plkst. 22 Portualegrē Dienvidkorejas izlases pretinieki būs alžīrieši, bet plkst. 1 naktī uz pirmdienu Manausā G grupā laukumā dosies ASV un Portugāle.