Latvijas futbola izlase trenera Nikolato debijā nospēlē neizšķirti pret Kipru

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunā galvenā trenera Paolo Nikolato vadībā ceturtdien Kipras pilsētā Larnakā pārbaudes mačā spēlēja neizšķirti ar Kipru. Latvija pēc pirmajā puslaikā ielaistajiem vārtiem spēja atspēlēties, cīņai beidzoties ar 1:1.

Latvijai vārtus guva Andrejs Cigaņiks, bet Kiprai – Joannis Pits.

Paolo Nikolato par Latvijas izlases spēli pret Kipru
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

34. minūtē pēc Loiza Loizu piespēles no latviešu soda laukuma labās puses bumbu vārtu kreisajā stūrī no šaura leņķa ar kāju raidīja Joannis Pits, apsteidzot viņu segušo Danielu Balodi. Vārtsargs Rihards Matrevics bumbu skāra, taču atvairīt nespēja.

Puslaika pēdējā minūtē iespēju izlīdzināt rezultātu neizmantoja Vladislavs Gutkovskis. Haralampa Kiriaku vārtsargam Žoelam Mallam atpakaļ piespēlēto bumbu centās pārķert Andrejs Cigaņiks, taču Malls viņu neatļauti kavēja. Tomēr Gutkovska vārtu kreisajā apakšējā stūrī raidīto bumbu vārtsargs tvēra.

Otrā puslaika sākumā Baloža vietā laukumā nāca Vitālijs Jagodinskis, bet Alvi Jaunzemu nomainīja Roberts Savaļnieks.

Latvieši uzbruka, taču sitieni lielākoties nebija precīzi.

62. minūtē trīs maiņas veica mājinieki, malā dodoties arī vārtu guvējam Pitam, bet Latvijas izlasē Alekseja Saveļjeva vietā nāca Artūrs Zjuzins. 69. minūtē pēc Jāņa Ikaunieka brīvsitiena vārtu labajā stūrī bumbu atvairīja Malls, bet pēc stūra sitiena no labās puses izspēles vārtsargs atvairīja Roberta Uldriķa raidījumu vārtu labajā stūrī.

77. minūtē Nikolato veica vēl trīs maiņas, Uldriķa vietā laukumā sūtot Eduardu Dašķeviču, Gutkovski nomainot ar Marko Regžu un Eduardu Emsi – ar Dmitriju Zelenkovu.

Izlīdzinājumu Latvija panāca 85. minūtē. Pēc Savaļnieka centrējuma no kreisās puses Regža cīņā ar aizsargu ar krūtīm bumbu nometa tālāk Cigaņikam, kurš ar māņu kustību atbrīvojās no sedzēja un raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 1:1.

90. minūtē no mājinieku soda laukuma vidus pa vārtiem sita Jānis Ikaunieks, taču trāpīja tieši vārtu vidū, un vārtsargs bumbu tvēra.

Tā bija izlases pirmā spēle 57 gadus vecā Nikolato vadībā, trenerim amatā tiekot apstiprinātam februāra sākumā.

Nikolato vadībā Latvijas izlase pirmās treniņnometnes laikā Kipras pilsētā Larnakā 26. martā spēlēs arī ar Lihtenšteinas izlasi.

Nikolato treniņdarbā asistē Masimo Paganins, Aleksandrs Cauņa un Andris Vaņins, fiziskās sagatavotības treneris Vinčenco Pinkolīni un videoanalītiķis Leonardo Karleti. Abiem palīdz arī iepriekš ar izlasi šajās lomās strādājušie Māris Smirnovs un Iļja Ščaņicins.