Latvijas florbolistes zaudē slovākietēm, pasaules čempionātā pretendēs uz 7. vietu

Latvijas sieviešu florbola izlase sestdien Singapūrā ar 4:6 zaudēja Slovākijas valstsvienībai pasaules čempionāta mazajā pusfinālā un turnīra noslēgumā pretendēs uz 7. vietu.

Pusfinālā par 5. vietu Latvijai vārtus guva Emīlija Salaciete, Džeina Eglīte, Evelīna Garbare un Anna Ankudinova, bet par labāko komandā atzina vārtsardzi Janu Filipsoni, kura atvairīja 35 no 41 metiena.

Latvijas florbolistes ne reizi mačā nebija vadībā, cenšoties iedzinēju lomā panākt pretinieces. Otrās trešdaļas sākumā Salaciete samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 1:2, tomēr slovākietēm izdevās rezultatīvs turpinājums, pēdējā perioda sākumā panākot jau 5:1. Ar savu vārtu guvumu Slovākijas izlase atbildēja arī uz Eglītes precīzo metienu, bet mača pēdējās trijās minūtēs, spēlējot bez vārtsardzes, Garbare un Ankudinova vēl samazināja rezultāta starpību.

Finālā par 7. vietu Latvijas izlase svētdien tiksies ar Dānijas valstsvienību.

Pusfinālos sestdien titula īpašnieces zviedrietes spēlēs pret Šveici, bet Somijas izlases pretinieces būs čehietes.

Iepriekš grupas kārtā Latvijas florbolistes cieta trīs zaudējumus pret Somiju (1:14), Norvēģiju (3:4) un Šveici (1:22), bet izslēgšanas pirmajā kārtā uzvarēja japānietes (8:5), nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, kur piekāpās Zviedrijai (3:13).

Pasaules čempiones kļūs zināmas svētdien, 10. decembrī.