Florbolisti zaudē Norvēģijai pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība piektdien Valmierā ar 4:6 piekāpās Norvēģijai un cieta trijās spēlēs pirmo neveiksmi 2014. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā, informēja organizatori. Kvalifikācijas grupā pēdējo spēli mājinieki aizvadīs sestdien pret Itāliju.

Uzvara pār norvēģiem jau pirms pēdējās cīņas laukuma saimniekiem būtu nodrošinājusi vietu pasaules čempionātā, taču iespēju decembrī spēlēt Gēteborgā, Zviedrijā, garantēs arī uzvara pār Itālijas valstsvienību.

Pret norvēģiem Latvijas izlasē rezultatīvi Vidzemes olimpiskajā centrā bija Kārlis Bulāns, Atis Blinds, Juris Gribusts un Toms Akmeņlauks. Līdz pirmās trešdaļas vidum Norvēģijas izlases iegūto divu vārtu pārsvaru Latvijas florbolisti spēja likvidēt, taču skandināvi veiksmīgi aizvadīja otrā perioda beigu daļu un izvirzījās vadībā ar 5:3, un pēc pārtraukuma iemeta vēl vienus vārtus.

Jau vēstīts, ka galvenā trenera Īro Parviainena vadītā Latvijas valstsvienība pirmajās divās spēlēs uzvarēja Ungāriju (9:2) un Lihtenšteinu (13:2). Pasaules čempionātā iekļūs pa divām spēcīgākajām grupas komandām, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas visu četru grupu konkurencē.

Pirms diviem gadiem Šveicē Latvijas izlase pasaules čempionātā ieguva 6. vietu. 2016. gadā pasaules čempionāts norisināsies Latvijā.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas spēle:

Norvēģija - Latvija 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)

Vārtus guva: Larss Eriks Torps 3, Tomass Strete 2, Ole Olesens - Kārlis Bulāns, Atis Blinds, Juris Gribusts, Toms Akmeņlauks