Vasermanis izcīna bronzas godalgu prestižajās Pasaules kausa finālsacensībās šaušanā

Latvijas šāvējs Emīls Vasermanis otrdien Katarā izcīnīja bronzas medaļu Pasaules kausa finālsacensībās 10 metru distancē ar pneimatisko pistoli, atkārtojot 2022. gadā gūto panākumu.

Pasaules kausa finālā Dohā startē tikai 12 labākie sportisti Starptautiskās Šaušanas sporta federācijas reitingā, kā arī pasaules čempionāta medaļnieki katrā olimpiskajā šaušanas vingrinājumā. Latviju finālsacensībās līdzās Vasermanim pārstāv arī Agate Rašmane un Lauris Strautmanis.

Šaušanā ar pneimatisko pistoli Strautmanis kvalifikācijā atkārtoja Latvijas rekordu ar 586 punktiem un bija otrais, bet Vasermanis ieņēma 5. vietu ar 582 punktiem, informēja Latvijas Šaušanas federācijā. Godalgotās vietas sadalīja vingrinājuma finālā, startējot astoņiem kvalifikācijā labāko rezultātu īpašniekiem.

Uzvaru finālā nodrošināja pērnais Eiropas čempions vācietis Robins Valters, bet sudrabu nopelnīja Itālijas šāvējs Paolo Monna. Vasermanis ar 220,3 punktu guvumu izstājās pirms pēdējās kārtas, kur sadalīja divas augstākā kaluma godalgas.

Izšķirošie notikumi finālā šaušanā 10 metru distancē ar pneimatisko pistoli

Strautmanis vingrinājuma finālā izcīnīja 5. vietu. Rašmane ar augstvērtīgu rezultātu – 574 punktiem – ieņēma 10. vietu.

Rašmani Pasaules kausa finālā vēl gaida starts šaušanā ar mazkalibra pistoli 23. un 24. novembrī.

Pirmo reizi Pasaules kausa finālā Latviju pārstāv trīs sportisti. Iepriekš līdz finālam bija ticis vienīgi Latvijas titulētākais šaušanas sporta lielmeistars Afanasijs Kuzmins, stenda šāvējs Boriss Timofejevs, kā arī 2021. gadā Rašmane un Emīls Vasermanis 2022. gadā.