Rastorgujevs cīņā ar līderiem devītais sprintā sezonas pēdējā posmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Hantimansijskā, Krievijā, ieguva 9.vietu 10 kilometru sprintā, ar ko vīriešiem sākās Pasaules kausa sezonas pēdējais posms, liecina organizatoru informācija. Augstāk Rastorgujevam liedza pakāpties viena kļūda šaušanā, tomēr arī slēpošanā pietrūka ātruma, lai cīnītos par godalgām.

Uzvarēja austrietis Julians Eberhards ar finišu pēc 24 minūtēm un 18,6 sekundēm. Uzvarētājam 1,1 sekundi zaudēja Vācijas biatlonists Simons Šemps, kura tautietis Arnds Peifers no Eberharda atpalika 23,0 sekundes un bija trešais. Visi trīs ātrākie dalībnieki bija nekļūdīgi šaušanā.

Rastorgujevs pirmajā šautuvē guļus sašāva visus mērķus, bet otrajā ugunslīnijā iegāza šaušana stāvus, kas viņam visu sezonu sarežģīja izredzes uz augstiem rezultātiem. Viens veiktais soda aplis Andrejam maksāja pārāk daudz, lai pirmo reizi Pasaules kausa izcīņā tiktu uz goda pjedestāla. No uzvarētāja finišā Rastorgujevs atpalika minūti un 6,8 sekundes, lai gan pēc otrās šautuves viņš līderim Eberhardam zaudēja 44,3 sekundes.

Latviju pārstāvēja arī Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks, ierindojoties attiecīgi 71. un 77.vietā 84 dalībnieku konkurencē. Slotiņš slēpoja vienu soda apli, turpretim Patrijuks atstāja nesašautus četrus mērķus.

Pasaules kausa kopvērtējumā jau iepriekš uzvaru nodrošinājušais francūzis Martēns Furkads, kurš nule kā aizvadītajā pasaules čempionātā ieguva četras zelta medaļas, šoreiz ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 40.vietu.

Jau vēstīts, ka sprintā sievietēm ceturtdien 37.vietu ieguva Baiba Bendika. Sezonā pēdējās sacensības Pasaules kausa izcīņas dalībniekiem būs sestdien un svētdien, kad attiecīgi paredzēts starts iedzīšanā un distancē ar masu startu. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7.