Biatlonists Rastorgujevs sacensību sezonu atsāk ar labāko rezultātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien Rūpoldingā, Vācijā, izcīnīja 14.vietu Pasaules kausa posmā 10 kilometru sprintā, kas šosezon ir viņa labākais rezultāts, liecina organizatoru informācija. Divās šautuvēs Rastorgujevam palika viens nesašauts mērķis, kas sportistam neliedza pirmoreiz sezonā iekļūt otrajā desmitā.

(papildināts ar Baibas Bendikas 63.vietu sieviešu sacensībās)
Triumfēja nekļūdīgi šāvušie norvēģi, aizņemot visu goda pjedestālu. Uzvarēja Johaness Tingness Boe, kurš finišu sasniedza pēc 21 minūtes un 57,5 sekundēm. Viņa vecākais brālis Tarje Boe bija 3,0 sekundes lēnāks, bet trešo vietu ieguva Emils Hegle Svendsens, no uzvarētāja atpaliekot 7,6 sekundes.

Rastorgujevs vienīgo kļūdu pieļāva pirmajā šautuvē, bet finišā uzvarētājam zaudēja 59,5 sekundes. Pēc pirmās šaušanas Rastorgujevs ieņēma 44.vietu, taču perfektā darbība otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, viņam ļāva pakāpties uz 13.pozīciju.

Ingus Deksnis un Roberts Slotiņš ieņēma attiecīgi 89. un 97.vietu ar vienu un trim kļūdām šaušanā. Startēja 102 dalībnieki.

Līdz šim labākais rezultāts Rastorgujevam šosezon bija iepriekšējā posmā decembrī Slovēnijā iegūtā 21.vieta iedzīšanas distancē.

Vēlāk piektdien Rūpoldingā 7,5 kilometru sprintā sievietēm Baiba Bendika ieguva 63.vietu un iedzīšanai nekvalificējās. No uzvarētājas vācietes Franciskas Hildebrandes vienu kļūdu šaušanā pieļāvusī Bendika atpalika divas minūtes un 38,8 sekundes.

Posma turpinājumā sestdien vēl būs sacensības iedzīšanā, bet svētdien - distancē ar kopēju startu. Pasaules kausa posma sezonas 4.posms sākotnēji bija paredzēts Oberhofā, taču silto laikapstākļu dēļ to pārcēla uz Rūpoldingu, kur nākamnedēļ risināsies arī piektais posms.