Biatlonists Rastorgujevs iedzīšanā sasniedz sezonā labāko rezultātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Vienīgais Latvijas biatlonists Pasaules kausa posma iedzīšanas sacensībās Andrejs Rastorgujevs sestdien Slovēnijā finišēja 21.vietā 12,5 kilometru distancē un sasniedza šosezon savu labāko rezultātu, informēja organizatori. Četrās šautuvēs Rastorgujevs iekrāja divus soda apļus.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām iedzīšanā)
Uzvarēja no pirmās pozīcijas startējušais vācietis Simons Šemps, kurš nekļūdīgi šāva un finišu sasniedza pēc 30 minūtēm un 46,5 sekundēm. Pasaules kausa pašreizējais īpašnieks francūzis Martēns Furkads vienīgo reizi kļūdījās pēdējā šautuvē un atpalika 16,6 sekundes, bet trešo vietu ieguva Krievijas sportists Antons Šipuļins, kurš Šempam zaudēja 23,4 sekundes.

Šaušanā guļus Rastorgujevs trāpīja visos mērķos, bet pa vienam soda aplim veica pēc katras šaušanas stāvus un finišā no Šempa atpalika divas minūtes un 17,7 sekundes.

Rastorgujevs ceturtdien sprintā ieņēma 31.vietu un iedzīšanā trasē devās minūti un 23 sekundes aiz Šempa. Ar simtprocentīgu precizitāti pirmajā šautuvē un ātru slēpošanu Latvijas sportists pēc pirmās ugunslīnijas pakāpās uz 19.vietu, bet pēc otrās šaušanas, kur arī visas lodes lidoja mērķī, tika vēl vienu pozīciju augstāk. Uz 21. pozīciju Rastorgujevs atkāpās pēc trešās šautuves un tajā nopelnītā soda apļa, bet pēc pēdējās šaušanas viņš trasē atgriezās 20.vietā.

Tāpat kā iepriekšējās iedzīšanas sacīkstēs Rastorgujevs pakāpās 10 pozīcijas augstāk. Pirms nedēļas Hohfilcenē, Austrijā, viņš sprintā bija 36.,  bet iedzīšanā finišēja 26.vietā, kas bija viņa līdz šim labākais rezultāts šosezon.

Vēlāk sestdien Pokļukā iedzīšanā sieviešu konkurencē uzvarēja vāciete Laura Dālmeijere, bet Baiba Bendika pēc 90.vietas sprintā nebija dalībnieču vidū. Posmā noslēgumā svētdien gan vīriešiem, gan sievietēm būs sacensības ar kopēju startu. taču šogad pēdējās Pasaules kausa sacīkstes risināsies bez Latvijas biatlonistu piedalīšanās.

Pasaules kausa posma sacensībās sprintā Rastorgujevs ceturtdien Slovēnijā ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās 31.vietā un sestdien startēs iedzīšanā. Iepriekš tieši iedzīšanā Rastorgujevs ir sasniedzis augstas pozīcijas, tostarp arī šosezon viņš līdz šim labāko rezultātu - 26.vietu - ieguva iepriekšējā posmā iedzīšanā.