Pasaules kauss biatlonā. Masu starts sievietēm. Līderu finišs

Biatlons

Pasaules kauss biatlonā. Masu starts vīriešiem

Pasaules kauss biatlonā. Masu starts sievietēm

Francūziete Žanmono gūst uzvaru sezonas pēdējās Pasaules kausa sacensībās biatlonā

Svētdien Kenmorā, Kanādā, noslēdzas Pasaules kausa sezona, kur startā devās dāmas, cīnoties par uzvaru 12,5 kilometru sacensībās ar kopēju startu. Pirmo reizi šajā disciplīnā par uzvarētāju kļuva francūziete Lū Žanmono. Tieši viņai arī izdevās izcīnīt Mazo Kristāla globusu.

Sezonas pēdējās sacensības dāmām, tiesa gan, bez Latvijas sportistu dalības, aizritēja gana saspringti. Par uzvarētāju tika kronēta Francijas biatloniste Lū Žanmano, kurai šis bija pirmais panākums šajā disciplīnā. Trasi viņa veica 32 minūtēs 55 sekundēs, šautuvēs pieļaujot tikai vienu kļūdu.

Lū Žanmono traucas pretim Mazajam Kristāla globusam

Otrajā vietā ierindojās Janīna Hetiha-Valca no Vācijas, kura no uzvarētājas atpalika 11,9 sekundes. Trešā vieta francūzietei Žilonnai Gigonā, kuru no uzvarētājas šķīra 15,8 sekundes. Francūzietei šis bija pirmais goda pjedestāls karjerā.

Lielo Kristāla globusu izdevās nosargāt Itālijas biatlonistei Lisai Vitoci, kura svētdienas sacensības noslēdza 21. vietā. Tomēr ar to bija gana, lai triumfētu sezonā ar 1091 punktiem. Otro vietu kopvērtējumā ar 1068 punktiem ieņēma Žanmono, bet trešajā ar 1044 punktiem ierindojās Norvēģijas biatloniste Ingrīda Landmarka-Tandrevolde.

Baiba Bendika visu disciplīnu kopvērtējumā ar 68 punktiem ierindojās 52. vietā, kamēr Sanita Buliņa ar 19 punktiem sezonu noslēdza 78. vietā.