«TTT Rīga» basketbolistes pēdējā minūtē izcīna uzvaru Turcijā

Latvijas čempionvienība "TTT Rīga" ceturtdien viesos Turcijā ar 66:65 uzvarēja Turcijas klubu Stambulas "Bešiktaš" un guva ceturto uzvaru pēc kārtas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa grupas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. "TTT Rīga" basketbolistes gandrīz visu spēli bija iedzinējās, līdz pēdējā minūtē pārņēma vadību.

Šeilani Pedija uzvarētājām bija rezultatīvākā ar 29 punktiem, turklāt astoņus punktus viņa guva pēdējā pusotrā minūtē. Ieva Krastiņa pievienoja deviņus punktus, turpretim "Bešiktaš" pa 22 punktiem nodrošināja Iva Perovanoviča un Erika Vīlere.

Pirmo reizi vadībā Latvijas komanda izvirzījās 28 sekundes pirms spēles beigām, kad Pedija nodrošināja minimālu 63:62 pārsvaru. Pedija 10 sekundes pirms beigu svilpes ar trāpītu soda metienu panāca 66:62, un neko vairs nemainīja Vīleres trīspunktu metiens mača izskaņā.

Līdz mača pēdējai minūtei "TTT Rīga" vienīgo reizi neizšķirtu panāca trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē, Pedijai nodrošinot 44:44. Lielu pārsvaru pēdējā ceturksnī gan nespēja panākt arī "Bešiktaš", un Latvijas kluba spēlētājas visbeidzot spēja īstenot veiksmīgu pakaļdzīšanos.

Grupas kārtu galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītā "TTT Rīga" sāka ar uzvarām pirmajā aplī pār "Bešiktaš", Polijas "Gorzow" un Pireju "Olympiacos" no Grieķijas. Tādējādi "TTT Rīga" ir četru komandu grupas līdere ar uzvarām visās spēlēs.

Eirokausa turnīrā 40 komandas ir sadalītas desmit grupās pa četrām vienībām katrā. Līdz novembra beigām risināsies regulārās sezonas spēles, kuru noslēgumā astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet vēl 16 klubi astoņos izslēgšanas pāros sacentīsies pirmajā kārtā.

Pērnajā sezonā "TTT Rīga" Eirokausā aizkļuva līdz izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai, kurā zaudēja Ungārijas klubam Cegledas EEK.