«TTT Rīga» basketbolistes Baltijas līgas finālā tiksies ar Klaipēdas LCC

"TTT Rīga" komanda piektdien Palangā iekļuva "BioSil" Baltijas Sieviešu basketbola līgas (WBBL) finālā, kur tiksies ar Klaipēdas LCC.

Rīdzinieces pagājušās sezonas finālistu cīņā ar 72:62 (19:10, 18:19, 23:16, 12:17) pieveica Viļņas "Kibirkštis".

Uzvarētāju rindās pa 13 punktiem guva Vanesa Jasa, kura pretiniecēm izprovocēja piecas piezīmes, taču guva savainojumu spēles beigās, un Ieva Pulvere, kuras kontā arī piecas rezultatīvas piespēles. 11 punktus guva Gabija Meškonīte, desmit punktus - Dekija Koena, kura cīņu beidza ar labāko +/- rādītāju +15. Deviņus punktus guva un piecas bumbas zem groziem izcīnīja Luīze Sila, bet astoņus punktus guva Margo Klavo.

Viļņas komandā 14 punktus guva Gabriele Šulske, 12 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Daugile Ūse, desmit punktus guva Egle Zabotkaite, bet Dalia Donskihīte astoņiem punktiem pievienoja desmit rezultatīvas piespēles.

Viļņas komanda vadībā pabija vien pirmajā ceturtdaļā, uz diviem gūtiem Rīgas komandas punktiem atbildot ar astoņiem un pēc Justinas Miknaites divpunktu metiena panākot 8:2.

Nākamos sešus punktus spēlē guva "TTT Rīga" basketbolistes, Donskihīte vēlreiz izvirzīja vadībā Lietuvas klubu (10:8), taču rīdzinieces atbildēja ar 11:0 izrāvienu pēc Kairas Lambertes, kura guva savainojumu otrās ceturtdaļas vidū, diviem gūtiem punktiem.

Tuvāk par trīs punktu starpību (17:20 pēc Ūses diviem precīziem soda metieniem) lietuvietes netika. Mača turpinājumā rīdzinieces pakāpeniski palielināja pārsvaru līdz 64:45 pēdējās ceturtdaļas sākumā pēc Meškonītes divpunktu metiena, un tikai mača beigās lietuvietēm izdevās rezultāta starpību samazināt.

Šosezon komandas bija tikušās divreiz, abās uzvarot "TTT Rīga" vienībai. Viesos novembra vidū tika uzvarēts ar 85:49, bet savā laukumā janvāra vidū - ar 79:72.

Komandas tikās arī iepriekšējās sezonas finālā, rīdziniecēm uzvarot ar 69:68.

"TTT Rīga" kā pamatturnīra uzvarētājas, svinot panākumu visās 22 spēlēs, iekļuva labāko četriniekā bez ceturtdaļfināla spēlēm, bet "Kibirkštis", kas pamatturnīrā ar bilanci 17-7 ieņēma ceturto vietu, ceturtdaļfinālā divu spēļu summā ar 170:131 pieveica "Šiauliai-Vilmers".

Otrā pusfinālā divu Klaipēdas komandu cīņā LCC ar 62:52 (9:13, 18:14, 17:18, 18:7) apspēlēja "Neptūnas".

Uzvarētāju rindās latvietes Līna Loceniece un Elizabete Bulāne guva attiecīgi 21 un četrus punktus, Bulānei izprovocējot septiņas piezīmes pretiniecēm. Loceniece kļuva par rezultatīvāko savā komandā.

"Neptūnas" viena no rezultatīvākajām bija latviete Rūta Stiprā, kura sakrāja 11 punktus un desmit atlēkušās bumbas.

Par rezultatīvāko "Neptūnas" rindās ar 14 punktiem kļuva Viktorija Balabana, bet 12 punktus guva Audrone Zdanevičūte.

Sestdien, plkst.13.15 spēlē par trešo vietu tiksies "Kibirkštis" un Neptūnas", bet plkst.16.05 finālā spēlēs "TTT Rīga" un LCC.

Ceturtdaļfinālā spēlēja arī "Liepāja"/LSSS,, kas divu maču summā ar 113:149 atzina "Neptūnas" pārākumu.

Latviju BSBL šosezon pārstāv "TTT Rīga", "Rīgas Stradiņa universitāte" (RSU), "Liepāja"/LSSS, "Daugavpils Universitāte" (DU), "Rīga Juniores"/LU, "Jūrmala" un "TTT Juniores", bet Lietuvu - Viļņas "Kibirkštis", Klaipēdas "Neptūnas", Kauņas "Aistes", Klaipēdas LCC, "Šiauliai-Vilmers" un jaunpienācēja "Panevezys".

Pamatturnīrā tika izspēlēti divi apļi. Pirmās vietas ieguvēja kvalificējās finālčetrinieka turnīram, bet 2.-7.vietas īpašnieces ceturtdaļfinālā divu spēļu sērijās noskaidroja vēl trīs "Final 4" dalībnieces.

Sezonas beigās tiek izspēlēts arī Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionāts, kurā tiek noskaidrotas Latvijas čempiones.

Iepriekšējā sezonā par BSBL čempionvienību kļuva "TTT Rīga", kas finālā ar 69:68 pārspēja Viļņas "Kibirkštis" komandu, bet Latvijas čempionātā rīdzinieces finālsērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 bija pārākas pār RSU basketbolistēm.