Nepiekāpīgie Austrālijas basketbolisti pašā galotnē zaudē favorītiem amerikāņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Grupas divu līderu cīņā par absolūtajiem Rio olimpiskajiem favorītiem uzskatītie ASV basketbolisti trešdien ar 98:88 uzvarēja Austrālijas izlasi, taču droši par uzvaru amerikāņi varēja būt tikai pēdējās sekundēs. Vēl pēdējā minūtē rezultāta starpība nepārsniedza piecus punktus, un ASV valstsvienība vaļības nevarēja atļauties.

Uzvarētājiem Karmelo Entonijs bija rezultatīvākais ar 31 punktu, tostarp trāpītiem deviņiem trīspunktu metieniem, savukārt Kairija Ērvinga rēķinā bija 19 punkti. Austrāliešiem 30 punktu guva Petijs Milss.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā rezultāts bija neizšķirts 70:70, līdz ASV izlasei ar vairākiem precīziem trīspunktu metieniem izdevās izvirzīties drošākā vadībā (88:80).  Latviešu izcelsmes austrāliešu trenera Andreja Lēmaņa vadītā komanda gan nepiekāpās un noturēja intrigu teju līdz pēdējām sekundēm.

ASV izlase A grupā ir uzvarējusi visās trijās spēlēs, pa divām uzvarām ir Austrālijai un Francijai, bet pie viena panākuma tikusi Serbija. Abās aizvadītajās spēlēs zaudēja Venecuēla un Ķīna.

Iepriekš trešdien A grupā Francijas izlase ar minimālu 76:75 pārsvaru uzveica Serbijas basketbolistus.

B grupā pa divām uzvarām divos mačos ir Lietuvai un Argentīnai, pa vienam panākumam guvuši Brazīlijas un Horvātijas basketbolisti, turpretim spāņi un nigērieši abās aizvadītajās cīņās zaudējuši.

Rio spēlē 12 valstsvienības, kas sadalītas divās grupās pa sešām vienībām katrā. Pēc apļa izspēles katras grupas četras spēcīgākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.