Latvijas U-18 izlase EČ sāk ar uzvaru pār bulgāriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas U-18 izlases basketbolisti ceturtdien Liepājā ar 85:57 pārliecinoši uzveica Bulgārijas vienaudžus pirmajā spēlē Eiropas čempionātā (EČ), informēja rīkotāji. Pirmās kārtas grupu turnīrā komandas cīnās par iekļūšanu otrajā kārtā, kur varēs pretendēt uz vietu ceturtdaļfinālā.

Laukuma saimniekiem Andžejs Pasečņiks guva 16 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, savukārt Kristaps Porziņģis iekrāja 15 punktus un savāca 11 bumbas pie groziem. Bulgārijas basketbolisti tikai pirmajā ceturtdaļā brīžiem radīja mājiniekiem sarežģījumus, bet spēles turpinājumā dominēja Latvijas jaunieši.

„Gribas spēlēt, treniņi bijuši sekmīgi, atliek tikai labi izdarīt savu darbu, vajadzētu būt visam kārtībā,” pirms spēles sacīja galvenais treneris Nikolajs Mazurs.

Mazura vadītā Latvijas izlase piektdien un sestdien Liepājā mērosies spēkiem ar Spāniju un Itāliju. EČ priekšsacīkšu grupu spēles risinās Liepājā un Ventspilī, bet vēlāk izslēgšanas kārtas spēles tiks aizvadītas "Arēnā Rīga" un Olimpiskajā sporta centrā Rīgā.

EČ pirmās grupu kārtas turnīros 16 izlases aizvadīs pa trim spēlēm. Pa trim labākajām katras grupas komandām iekļūs otrajā grupu kārtā, bet atlikušās komandas trešajā grupā cīnīsies par palikšanu elitē. Pēc otrās grupu kārtas, kas notiks Liepājā, Ventspilī un Grobiņā, izslēgšanas spēles risināsies Rīgā līdz 28.jūlijam. Čempionātā finālos tiks izspēlētas visas vietas.

U-18 Eiropas čempionāta spēle:

Latvija - Bulgārija 85:57 (24:20, 27:15, 18:12, 16:10)

Latvija: Pasečņiks 16, Porziņģis 15, Geks 11, Lomažs 7, Mežnieks 7, Šmits 6, Ginters 6, Pļavnieks 5, Gludītis 5, Žvīgurs 3, Čavars 2, Pāže 2

Eiropas U-18 čempionātos Latvijas komandas līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007.gadā galvenā trenera Vara Krūmiņa vadībā un tāda pati pozīcija 2010.gadā Ziedoņa Jansona vadībā.

Pērnā gada čempionātā, kas norisinājās Latvijā un Lietuvā, U-18 izlase aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, taču atzina mājinieku lietuvieši pārākumu, kuri pēc tam aizkļuva līdz finālam, taču nespēja uzveikt Horvātiju. Cīņā par piekto līdz septīto vietu vispirms tika uzvarēta Bulgārija, bet pēc tam piedzīvots zaudējums pret Spāniju, kā rezultātā Latvija čempionātā ieņēma sesto vietu.