Latvijas izlase Slovēnijā turpina ar pirmo uzvaru pār Turciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas basketbolisti sestdien Celjē, Slovēnijā, ar 66:61 uzvarēja Turcijas izlasi pārbaudes turnīra spēlē, informēja organizatori. Latvijas valstsvienība savstarpējās spēlēs ar Turciju līdz šim oficiālās cīņās un pārbaudes mačos allaž bija zaudējusi. Latvijas izlasei šī bija arī pirmā uzvara pārbaudes cīņās pirms Eiropas čempionāta finālturnīra.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Kaspars Bērziņš, bet Daira Bertāna rēķinā bija 10 punkti. Pa septiņiem punktiem guva Armands Šķēle un Mārtiņš Meiers.

Cīņas pirmajā daļā nevienai no komandām lielāku pārsvaru iegūt neizdevās, un puslaiks noslēdzās ar 36:35 Latvijas labā. Otrajā puslaikā labāk spēlēja Latvija, kas palielināja pārsvaru līdz desmit punktiem, un līdz spēles beigām vadību neatdeva, gūstot panākumu ar 66:61.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē piektdien Latvija ar 67:71 zaudēja mājiniekiem Slovēnijas basketbolistiem, bet Serbijas izlase ar 78:63 uzvarēja Turciju. Pārbaudes turnīru Ainara Bagatska trenētā komanda noslēgs svētdien ar spēli pret Serbijas izlasi.

Slovēnijas viduskalnē – apstākļos, kādi komandu gaidīs Eiropas čempionātā, Latvijas izlase aizvada treniņnometni, kas noslēgsies pirmdien. Savu līdzjutēju priekšā Latvijas basketbolisti aizvadīs divas pārbaudes spēles Rīgā 8. un 9.augustā pret Krieviju. Vēlāk augustā paredzētas arī pārbaudes spēles izbraukumā pret Horvātijas un Somijas izlasēm.

Slovēnijā risināsies arī Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā no 4. līdz 22.septembrim spēlēs 24 valstsvienības. Grupas turnīrā Jeseņicē Latvijas pretinieki būs Bosnijas/Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti.