Latvijas basketbolistes pārbaudes turnīra startā uzveic Bosniju un Hercegovinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas sieviešu basketbola izlase trešdien pārbaudes turnīrā Čehijā ar 85:62 uzvarēja Bosnijas un Hercegovinas izlasi. Pirms atgriešanās mājās Latvijas basketbolistes Prāgā aizvadīs vēl divas pārbaudes spēles.

(papildināts ar Latvijas izlases trenera teikto)
Uzvarētājām rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Zenta Meļņika, 16 punktus nodrošināja Paula Strautmane, savukārt Aija Brumermane pievienoja 15 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Pretiniecēm ar 21 punktu izcēlās Milica Deura.

Latvijas izlase pirmajā ceturtdaļā turējās vadībā un pamazām palielināja pārsvaru, kas gan nebija liels. Basketbolistēm gandrīz vienlīdzīgi sadalot spēles laiku, pirmajā puslaikā lielākais atrāviens latvietēm izdevās sešas minūtes pirms pārtraukuma, kad pēc Meļņikas gūtā groza komanda panāca +13 (33:20). Trešo ceturtdaļu Latvijas basketbolistes sāka ar 16:2 atrāvienu, iekrājot drošu pārsvaru, kas vairs netika apdraudēts.

Prāgā Latvijas izlase ieradās 13 spēlētāju sastāvā, bet treneru plāns paredzēja tikai dažu basketbolistu dalību visās trijās spēlēs, informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS). Pret Bosnijas un Hercegovinas izlasi pieteica 10 spēlētājas, malā atstājot Elīnu Dikeulaku, Ievu Pulveri un Dignu Strautmani.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pastāstīja, ka galvenais mērķis bija dot lielāku spēles laiku un iespēju atraisīties meitenēm, kuras iepriekš spēlēja mazāk. Pēc trīs nedēļu pauzes laukumā devās Aija Putniņa, bet sajuta sāpes ārstētajā muskulī, tādēļ treneri nolēma neriskēt un viņa spēlēja tikai pirmās piecas minūtes.

Zībarts sagaida, ka komanda turpmāk spēs rādīt stabilāku sniegumu, jo pret Bosniju un Hercegovinu gadījās neveiksmju posmi, kādus oficiālajās spēlēs nedrīkstēs atļauties.

Turnīra turpinājumā latvietes piektdien spēles pret mājinieci Čehiju, bet sestdien paredzēts mačs ar Ungāriju. Pēdējās divas pārbaudes spēles komandai plānotas Rīgā 20.jūnijā pret Ķīnas izlasi un 22.jūnijā pret Slovēniju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēles paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači. Čempionātā sešas labākās komandas nopelnīs iespēju piedalīties 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.