Latvija otro pārbaudes cīņu ar Horvātiju izspēlē atsevišķās ceturtdaļās (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas basketbola valstsvienība pirmdien otro pārbaudes cīņu pret Horvātiju aizvadīja treniņspēles formātā, izspēlējot četras atsevišķas ceturtdaļas, informēja Latvijas basketbola savienība (LBS). Atsevišķo ceturtdaļu summā rezultāts Dubrovnikā bija neizšķirts 71:71.

(papildināts ar statistiku un Ainara Bagatska teikto)
Latvijas baskebolisti uzvarēja divās ceturtdaļās, vienu ceturtdaļu noslēdza neizšķirti, bet vienu - zaudēja. Pirmajās divās ceturtdaļās pārāka bija Latvijas komanda ar 21:18 un  24:21. Trešā ceturtdaļa beidzās neizšķirti 15:15, savukārt pēdējā ceturtdaļā mājinieki bija pārāki ar 17:11. Summētais rezultāts tādējādi bija 71:71.

Spēles statistika netika apkopota, un katra ceturtdaļa sākās ar rezultātu 0:0. Spēles formātu noteica pēc mājinieku lūguma.

Pēc Latvijas komandas treneru pierakstiem, Rihards Kuksiks guva 12 punktus, Jānis Blūms un Mareks Mejeris pa 11, Jānis Strēlnieks 10, Kaspars Bērziņš un Jānis Bērziņš pa 6, Mārtiņš Meiers 5, Armands Šķēle un Dairis Bertāns pa 3, Rolands Freimanis un Andrejs Šeļakovs pa 2 punktiem, bet Jānis Timma palika bez punktu guvuma.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pastāstīja, ka abām komandām sastāvi bija tādi paši kā pirmajā spēlē, bet Latvijas izpildījumā bija cits basketbols. Bagatskis uzteica augsto precizitāti trīspunktu metienos pirmajā puslaikā (9/17), kas bija veiksmīga atbilde horvātiem, kuri šādu spēles stilu provocēja. Otrajā puslaikā trīspunktnieku precizitāte pasliktinājās (4/14).

"Ļoti agresīvi un arī kvalitatīvi darbojāmies aizsardzībā, radot horvātiem diskomfortu. Spiediens uz viņu mazajiem spēlētājiem pa visu laukumu deva cerēto efektu," taktikas nianses atklāja Bagatskis. "Atšķirībā no pirmās spēles šoreiz divpunktnieku (12/35) bija vairāk par trīspunktniekiem (13/33), bet to kvalitāti var vēlēties krietni labāku. Pagaidām tikai epizodiski izdodas laikus iespēlēt bumbu centra spēlētājiem izdevīgās pozīcijās, savukārt apspēlēšanā viens pret vienu var vēlēties lielāku aktivitāti. Ir iespējas progresēt. Arī precīzāk metot sodus - šodien 8/15," uzsvēra treneris.

Bagatskis vēlreiz pārliecinājies, ka Latvijas izlase ir stipra ar komandas spēku ātrā un gudrā basketbolā. "Tas nozīmē, ka vajadzīga aktīva sastāva rotācija, spēlē iesaistot plašu basketbolistu loku, lai saglabātu svaigumu, intensitāti un kvalitāti. Pagaidām ir spēlētāji, kuri sasnieguši labāku sportisko formu un veiksmīgi iekļāvušies komandas kopspēlē, un ir arī tādi, no kuriem gaidām lielāku pienesumu. Līdz Eiropas čempionātam vēl ir laiks. Turpināsim gatavoties 13 spēlētāju sastāvā, izmaiņas pagaidām nav plānotas,” sacīja valstsvienības treneris.

Jau vēstīts, ka pirmajā pārbaudes spēlē svētdien Horvātijas basketbolisti uzvarēja 88:61. Gan Latvijas, gan Horvātijas izlases gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, kas 4.septembrī sāksies četrās Slovēnijas pilsētās. Līdz finālturnīra sākumam Latvijas basketbolistiem vēl paredzētas divas pārbaudes spēles viesos pret Somiju 28. un 29.augustā. Pirmo no divām pārbaudes spēlēm plāno rādīt LTV7.