BK «Ventspils» izstājas ceturtdaļfinālā un atvadās no BBL čempionu lauriem

BK "Ventspils" sestdien ar 71:68 uzvarēja "Šiauliai" vienību atbildes spēlē Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfinālā, taču divu spēļu summā pārāks bija Lietuvas klubs un tika nākamajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Pērnās sezonas BBL čempioniem atbildes spēlē mājās bija jālikvidē sešu punktu deficīts, lai iekļūtu pusfinālā.

Latvijas Basketbola līgas (LBL) līderiem 14 punktus guva Ronalds Zaķis, 13 punktus iekrāja Hārvijs Grants, savukārt Akseļa Vairoga rēķinā bija 10 punktu. Šauļu komandā 18 punktus nodrošināja rezultativitātes līderis Dereks Nīdhems.

Rezultāta starpība ilgstoši svārstījās ap izšķirošajiem sešiem punktiem, brīžiem par labu vienai, brīžiem otrai komandai. Taču trešās ceturtdaļas beigas labāk aizvadīja "Šiauliai" un minūti pirms pēdējā pārtraukuma panāca neizšķirtu 55:55. Pusotru minūti pirms spēles beigām Ventspils komandai bija piecu punktu pārsvars, tomēr galotnē to palielināt neizdevās.

Latviju ceturtdaļfinālā pārstāvēja tikai līdzšinējie turnīra uzvarētāji BK "Ventspils", jo pārējās komandas izstājās jau iepriekš. Pirmajā spēlē Šauļos BK "Ventspils" zaudēja ar sešu punktu deficītu (60:66), tādējādi atbildes cīņā bija vajadzīga uzvara ar septiņu punktu pārsvaru.