Latvijas kausa izcīņas spēlē FK "Tukums 2000 / Telms" pieveic "Valmiera FC"

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Lietuvas basketbolisti sarīko aukstu dušu Latvijas izlasei kā ceļamaizi uz finālturnīru

Baltijas derbijā, kas šoreiz risinājās Taivānā, Latvijas basketbola izlase otrdien ar 69:93 piekāpās Lietuvas valstsvienībai, sarūpējot sev pirmo zaudējumu pārbaudes spēļu ciklā, gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram.

Šo Baltijas derbiju no skatītāju rindām noraudzījās Rodions Kurucs un Klāvs Čavars.

Jau no paša spēles sākuma Lietuva izvirzījās vadībā un lēnām turpināja krāt pārsvaru. Neprecizitātes un kļūdas aizsardzībā bija galvenie iemesli, kādēļ pirmais spēles ceturksnis noslēdzās ar aukstu dušu jeb rezultātu 12:30.

Pretinieki turpināja dominēt arī otrajā ceturtdaļā, neļaujot Latvijas izlases līderiem tikt pie parocīgām metienu pozīcijām. Nesportisko piezīmju sakrāšana lika pirms laika pamest laukumu Dāvim Bertānam. 26:61 – ar šādu graujošu rezultātu pēc pirmā puslaikā pārtraukumā devās Latvijas izlase.

Pēc pārtraukuma jau pirmais uzbrukums Latvijas izlasei bija veiksmīgs – precīzs bija Dairis Bertāns ar diviem tālmetieniem. Taču liels izrāviens vairs neturpinājās. 48:76 – ar šādu rezultātu noslēdzās trešais spēles ceturksnis.

Noslēdzošajā ceturksnī Latvijas izlase ļoti ātri sakrāja piezīmju normu, kamēr Lietuva nebija tikusi ne pie viena pārkāpuma. Vēlāk spēle turpinājās veiksmīgāk Latvijas izlases izpildījumā, tomēr rezultāts nebūt ne iepriecinošs – 69:93.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Anžejs Pasečņiks, 11 punktus guva Kristers Zoriks, bet ar astoņiem izcēlās  Dairis Bertāns un Jānis Timma.

Lietuviešiem 16 punktus un sešas atlēkušās bumbas guva Jons Valančūns, bet 15 punkti Deivida Sirvīda rēķinā.

Uz Taivānu devušies 14 izlases basketbolisti: Rodions Kurucs, Mareks Mejeris, Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns, Anžejs Pasečņiks, Jānis Timma, Rolands Šmits, Artūrs Strautiņš, Klāvs Čavars, Aigars Šķēle, Andrejs Gražulis, Artūrs Kurucs, Artūrs Žagars, Kristers Zoriks. Finālturnīram var pieteikt 12, un tas nozīmē, ka pēc pēdējās pārbaudes spēles, kas būs pret Lietuvu, divi dosies mājup.

Līdz šim Latvijas izlase mājās aizvadījusi četras pārbaudes spēles un visās ir izcīnītas uzvaras.

Pasaules kausa finālturnīrs sāksies 25. augustā trijās valstīs – Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase spēlēs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, kur grupu turnīrā tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu.