Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē uzvar arī Puertoriko valstsvienību

Gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien aizvadīja pirmspēdējo pārbaudes spēli – Taivānā pretim stājās Puertoriko izlasei. Arī šī pārbaudes spēle noslēdzās ar Latvijas uzvaru ar 84:72.

Eksotiskajā Taivānā Latvijas basketbola izlase ir ļoti gaidīta. Vismaz Latvijas Basketbola savienības publicētais tvīts par to liecina - faniem izveidoti Latvijas suvenīri, un arī cits skats jau esot arēnā.

Spēle iesākās gana lēni. Sākumā punkti sekmīgāk grozā krita Latvijas izlasei, bet pēc brīža iniciatīvu pārņēma Puertoriko. Tomēr pašās ceturtdaļas beigās Latvija spēja atkal nedaudz izvirzīties vadībā, un pirmais spēles nogrieznis noslēdzās ar 14:13.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase ļoti lēnām turpināja krāt pārsvaru. Otrās ceturtdaļas beigu daļā gan Peurtoriko spēja izvirzīties vadībā.  Uz pēdējo uzbrukumu laukumā iznāca Dairis Bertāns, kurš no groza apakšas guva nepieciešamos punktus, lai pirmais puslaiks noslēgtos Latvijai ar pozitīvu bilanci - 35:33.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka Latvijas izlase, strauji kāpinot rezultāta starpību, un noslēdza šo spēles nogriezni, kad rezultāts uz tablo rādīja 58:51.

Noslēdzošajā spēles nogrieznī Latvijas izlase turpināja rādīt labu sniegumu, pie pirmajiem gūtajiem punktiem tika arī Jānis Timma, kuram šī bija pirmā pārbaudes spēle un atgriešanās 5:5 basketbolā pēc ilgākas pauzes. 84:72 - ar šādu rezultātu uzvarēja Latvijas izlase priekšpēdējā pārbaudes spēlē.

Rezultatīvākie Latvijas izlases rindās bija Rolands Šmits un Artūrs Žagars, kuri guva 14 punktus.

Uz Taivānu devušies 14 izlases basketbolisti: Rodions Kurucs, Mareks Mejeris, Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns, Anžejs Pasečņiks, Jānis Timma, Rolands Šmits, Artūrs Strautiņš, Klāvs Čavars, Aigars Šķēle, Andrejs Gražulis, Artūrs Kurucs, Artūrs Žagars, Kristers Zoriks. Finālturnīram var pieteikt 12, un tas nozīmē, ka pēc pēdējās pārbaudes spēles, kas būs pret Lietuvu, divi dosies mājup.

Līdz šim Latvijas izlase aizvadījusi četras pārbaudes spēles, un visās ir izcīnītas uzvaras.

Pasaules kausa finālturnīrs sāksies jau 25. augustā trijās valstīs – Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase spēlēs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, kur grupu turnīrā tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu.