Mediķi: Vējonis atmodies pēc operācijas, un viņa veselības stāvoklis uzlabojas

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kuram trešdien veikta sirds operācija, ir atmodies un jūtas apmierinoši, viņa veselības stāvoklis uzlabojas, taču infekcija skārusi visu organismu, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja Stradiņa slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs.

Nakti slimnīcā Vējonis pavadīja mierīgi. Pašlaik viņš atrodas intensīvās terapijas nodaļā, kuras ārsts Veinbergam apliecināja – prezidents ir atmodies un sazinās ar mediķiem. Slimnīcas galvenais ārsts skaidroja, ka tas nozīmē – Vējoņa veselības stāvoklis uzlabojas.

Veinbergs gan neprognozē, cik ilgs atveseļošanās laiks Vējonim būs nepieciešams. Lai gan infekcijas perēklis ir likvidēts, tomēr infekcija ir skārusi visu organismu.

Vispirms prezidents kādu laiku pavadīs intensīvās terapijas nodaļā, tad pēc stāvokļa stabilizēšanās viņu pārvedīs uz ķirurģijas nodaļu un vēlāk viņam būs nepieciešama rehabilitācija.

Pēc paša Vējoņa vārdiem, viņš jūtoties apmierinoši un atbilstoši pēcoperācijas stāvoklim, pastāstīja ārsts.

Jau ziņots, ka Valsts prezidentam Vējonim trešdien, 20.janvārī, veikta sirds operācija, infekcijas skarto sirds vārstuli aizstājot ar protēzi.

Iepriekš Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā Vējonim veikti papildus izmeklējumi. Mediķi konstatējuši sepses infekciju, kas skar sirds vārstuļus. Tad kardiologu, kardioķirurgu un visu iesaistīto speciālistu komanda lēma, ka galvenais ir likvidēt infekcijas avotu, lai novērstu tālāku tās izplatību, un veids, kā to izdarīt, ir sirds operācija.

Laba vēlējumi un uzmundrinājumi prezidentam Vējonim trešdien daudzkārt izskanējuši arī publiskajā telpā. Slimnīcā nogādāti arī vairāki prezidentam veltīti ziedu pušķi, un bija cilvēki, kas pat vēlējās prezidentam ziedot asinis. 

Iesaki šo rakstu
Saistītie raksti
1 komentārs
AIVARS ZABLACKIS
Latvijas VARAS- NOZIEDZNIEKI grib iznīcināt pat saslimušos bērnus !| LA via @LA_lvwww.la.lv/tiesibsargs-a... www.la.lv/tiesibsargs-a... Ārstniecības kvotas ir antikonstitucionālas, diskriminējušas un nenodrošina veselības aprūpi saistībā ar tām starptautiskajām saistībām, kuras uzņēmus... la.lv Smagi slimam bērnam slimnīca atsaka palīdzību un pusnaktī «izmet uz ielas»
Pievienot komentāru
Jaunākie
Populārākie
Interesanti