Rīta Panorāma

Peru šamaņi paredz sarežģītu jauno gadu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Aicina parūpēties par suņu drošību svētku laikā

Suns un salūts – ekspertu ieteikumi savu mīluļu pasargāšanai

Ik gadu pēc svētkiem dzīvnieku patversmēs nonāk liels skaits suņu, kuri aizmukušu no mājām vai saimniekiem pastaigas laikā, izbīstoties no uguņošanas. Kā parūpēties par savu mīluļu drošību?

Beidzoties svētkiem, dzīvnieku patversmes izjūt, kādas sekas uz suņiem atstāj svētku uguņošana. Nepārtraukti zvana telefons ar satrauktiem saimniekiem, kuru mīlulis svētku salūta laikā ir pazudis.

Suņu apmācību treneris Ivars Lielpēteris skaidroja, ka suni īsti pieradināt pie uguņošanas nevarēs, jo vienmēr būs kāda petaržu radītā trokšņa robeža, kas dzīvniekam nebūs pieņemama.

"Ir divu veidu suņi. Vieni ļoti baidās no salūta, otri – tie, kuri nav nobijušies. Suņu, kas nebaidās un nekad nebaidīsies, nav. Tāpēc katra saimnieka uzdevums ir censties saglabāt to, lai suns paliek kategorijā, kas nekad nav nobijušies," viņš sacīja.

Dzīvnieku patversmēs aicina rūpīgi parūpēties par savu mīluļu drošību svētku laikā. Dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja Astrīda Kārkliņa pauda: "Neņemam līdzi sunīti tad, kad šauj skaisto salūtu. Tik vien – atstājam mājās."

Tas attiecas arī uz klēpju sunīšiem, kuri trokšņa radītā stresa dēļ vai izrauties no saimnieka rokām.

Savukārt dzīvnieku patversmes "Ulubele" pārstāve Diāna Elekse norādīja: "Es teiktu, ka ir jāsagatavojas jau laikus, jo mēs nekad nevaram paredzēt, kurā brīdī šāviena blīkšķis arī pastaigas laikā var notikt. Mīļš un silts ieteikums saimniekiem uz kakla siksnas sunim uzrakstīt telefona numuru. Tas nemaksā itin neko, tas maksā tikai piecas minūtes, lai vienkārši uzrakstītu vai arī pielikt karabīni ar telefona numuru. Ja kāds dzīvnieku noķers tajā brīdī, viņš vienkārši paskatās uz kakla siksnas, ierauga telefona numuru, uzreiz sazinās ar saimnieku."

Tiem, kam ir privātmājas, suni nevajadzētu turēt ārā. Ievediet iekštelpās, jo pretējā gadījumā dzīvnieks no bailēm var pārlekt pāri pat ļoti augstam žogam.

Dzīvnieku patversmes "Labās mājas" vadītāja ieteica: "Traki ir arī ar ķēdes suņiem, jo viņi nevar aizmukt nekur, viņi turpat mētājas, turpat rausta ķēdes galu. Kāds tas ir stress viņu sirdij, kāds viņu nerviem ir stress! Cilvēks par to nedomā, jo viņam ir labi."

Ja zināt, ka jūsu dzīvniekam katru gadu ir bail no uguņošanas, tad aptiekās var iegādāties dabiskus nomierinošus līdzekļus.

Suņu apmācību treneris Lielpēteris sacīja: "Mana taktika ir 31. decembrī dienas pirmajā pusē doties garā pastaigā prom no pilsētas pa mežiem, lai viņš ir piekusis un visu atlikušo dienas daļu viņam neko vairāk nevajag. Uz tualeti vajag. Tas, protams, būs risks, bet nemēģiniet iet uz tualeti tuvu pusnaktij. Obligāti suni turiet pie pavadas, jo, lai cik jums arī suns būtu klausīgs, – ja viņš pēkšņi nobīsies, tad panikas brīdī suns nerīkojas loģiski. Viņš vienkārši skries, kamēr kaut kur atdursies, un tie var būt daudzi, daudzi desmiti kilometru."

Pēc šāda skrējiena, suns mājas vairs nebūs spējīgs atrast, un paveiksies tiem, kuri mīlulis šāda skrējiena laikā nepakļūs zem kāda transportlīdzekļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti