Apvienotajos Arābu Emirātos attīsta mākslīgo intelektu un tā izmantošanu veselības aprūpē

Turpinot ieguldīt mākslīgā intelekta attīstībā, tiek spriests arī par tā izmantošanu medicīnas nozarē. Svarīgi jau uzreiz akcentēt, ka tas neaizstās ārstus, bet būs palīgs, palīdzot saskatīt kopsakarības un potenciālos riskus. Mākslīgais intelekts un tā sniegtās iespējas pašlaik tiek testētas dažādās medicīnas iestādēs Apvienotajos Arābu Emirātos. 


Mākslīgais intelekts ļoti strauji ieņēmis stabilu vietu mūsu ikdienas dzīvē – sākot no tekstu rakstīšanas un bilžu apstrādes līdz pat medicīnas nozarei. Vēl nesenā pagātnē medicīniskās vēstures kartiņas tika aizpildītas ar roku, bet, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, tās ir kļuvušas digitālas un ērtāk pieejamas ikvienam. Medicīnas nozares digitalizācija ir viena no prioritātēm, ar ko pašlaik strādā arī Apvienotajos Arābu Emirātos.

Uzņēmuma "Pure Health"  datu un analītikas eksperts Rizvans Tufails sarunā ar portālu LSM.lv atzina, ka pirms vairākiem gadiem, kad tika aizsākta medicīnas vēstures uzskaites digitalizācija, tā bija salīdzinoši liela inovācija. "Visa mana slimības vēsture bija pieejama elektroniski, un tā nebija nepieciešama drukātā formā.

Tehnoloģijas ir attīstījušās, un pašlaik Apvienotajos Arābu Emirātos, uzņēmumā, kurā es strādāju, notiek darbs pie informācijas apmaiņas projekta – tas nozīmē, ka ārsti tiek klāt manai medicīnas vēsturei neatkarīgi no slimnīcas, kurā esmu iestājies,

sacīja Tufails.

Runājot par tehnoloģiju attīstību, eksperts arī uzsver, ka nozare pašlaik dara visu, lai jauno rīku ienākšana radītu pēc iespējas mazāku apgrūtinājumu visām iesaistītajām pusēm. Tam ir jābūt palīgam, nevis apgrūtinājumam.

"Iedomājaties, ka esat nonācis slimnīcā, kurā ārstiem palīdz mākslīgais intelekts. Tas neaizvieto ārstu, bet palīdz ievērot veselības rādītāju izmaiņas un dot padomus, piemēram, nākamreiz, kad cilvēks atnāk uz pārbaudi, būtu nepieciešams pievērst uzmanību šādiem vai citiem datiem," par ieguvumiem stāsta Rizvans. Viņš arī uzsver vienu no vairākiem pozitīvajiem piemēriem, ko var sniegt mākslīgais intelekts:

"Tāpat sistēma var arī parādīt labos piemērus, piemēram, ja esat bijis ļoti aktīvs un tas uzlabojis jūsu sirds darbību – arī to mākslīgais intelekts var palīdzēt novērot."

Sperot soli tālāk, Rizvans uzsver, ka jau pašlaik notiek darbs pie tā, lai veselības sistēma varētu novērot arī cilvēku paradumus, piemēram, cik daudz laika pavadām, veicot dažādas aktivitātes vai guļot. Līdzīgi, kā pašlaik to piedāvā viedpulksteņi, bet šie dati pēc cilvēka piekrišanas būtu nododami arī veselības iestādei. Tāpat sistēma paredz dažādu kopsakarību atrašanu, piemēram, tā var aicināt vairāk laika veltīt miegam, jo šajā nedēļā miega daudzums ir samazinājies par 20%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. 

Iespējams, ka jau tuvākajā nākotnē katram no mums būs savs privātais veselības asistents, kurš sniegs padomu, kā sevi uzturēt labākā formā, sniegs padomu ārstam, kam jāpievērš uzmanību, kā arī beigu beigās mēs nonāksim pie ļoti personalizētas medicīniskās aprūpes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti