Flaksis un Smirnovs pārspēj igauņus un gūst dubultuzvaru Tartu MTB velomaratonā

"Rietumu–Delfin" komandas Latvijas sportisti svētdien izcīnīja dubultuzvaru Igaunijā lielākajās kalnu riteņbraukšanas sacensībās – Tartu MTB maratonā, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā. Pirmais finišu sasniedza Andžs Flaksis, bet otrais bija vēl viens kurzemnieks Andris Smirnovs.

Tartu MTB maratons šogad norisinājās 17. reizi, pulcējot vairākus tūkstošus riteņbraucēju no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas, Vācijas, Ķīnas un citām valstīm. Arī šogad riteņbraucēji sacentās divās distancēs – 89 un 40 kilometru braucienā.

Dalībnieku lielākā daļa startēja 89 kilometru distancē, kas gan nebija pārāk sarežģīta, jo dominēja zemes un meža ceļi, kas ļāva turēt visai lielu tempu. Distancē līderu grupā no "Rietumu–Delfin" sportistiem aktīvi brauca Flaksis un Smirnovs, kuriem sīvu konkurenci centās sagādāt vairāki vadošie igauņu sportisti.

Abi Latvijas riteņbraucēji 20 kilometru pirms finiša spēja atrauties no sekotājiem un palika divatā. Strādājot kopā, abi lepnā vientulībā sasniedza finišu Elvas slēpošanas stadionā. Uzvarētāja rezultāts bija divas stundas 29 minūtes un 11 sekundes, un tūlīt aiz Flakša mērķa līniju šķērsoja Smirnovs. Trešajā vietā ierindojās Latvijā labi zināmais igaunis Algess Māsikmetss, kurš no Flakša atpalika nepilnas divas minūtes.